БЮТ поставив на "перевірених бійців"

У середу, 25 липня, БЮТ сформував обласні та регіональні штаби. Переважно їх очолять колишні депутати, а також бізнесмени та чиновники.

Юлія Тимошенко
УНІАН
Юлія Тимошенко забажала бачити керівниками виборчих штабів депутатів, бізнесменів і чиновників.

Про це повідомили в своїй статті, надрукованій у газеті "КоммерсантЪ”, Олександр Свириденко та Людмила Долгополова.

У блоці НУ-НС 12 із 27 обласних штабів очолюють губернатори. Такі дії двох блоків Партія регіонів оцінює як намагання використати адмінресурс.

БЮТівець Андрій Шевченко наголосив, що блок намагається зробити ставку на "перевірених бійців”. Керівниками Київського обласного та міського штабів БЮТ призначили депутата, очільника облради Володимира Майбоженка та голову столичної організації партії "Батьківщина” депутата Анатолія Семиногу. Штаби блоку "Наша Україна–Народна самооборона" в Київській області й у Києві очолили відповідно київський губернатор Віра Ульянченко й народний депутат Микола Катеринчук. Призначення Катеринчука, на думку народного депутата Михайла Волинця (БЮТ), може означати, що в НУНС всерйоз розглядають кандидатуру пана Катеринчука на посаду мера Києва.

Натомість у п’яти областях, де штаби НУНС очолюють губернатори (Волинська, Рівненська, Львівська, Черкаська, Херсонська), позиції керівництва штабів БЮТ значно слабші.

У ряді областей, в яких штаби НУНС очолили губернатори, БЮТ призначив керівниками своїх виборчих штабів народних депутатів, так чи інакше пов'язаних із великим бізнесом. У Харківській області штаб БЮТ очолив Олександр Фельдман (концерн "АВЕК і Ко"), у Хмельницькій – Сергій Буряк (Брокбізнесбанк), у Запорізькій – Таріел Васадзе (корпорація "Укравто"), в Севастополі – Юрій Триндюк (ТОВ "Хлібні інвестиції").

Ряд штабів очолили люди, що прийшли до команди Тимошенко нещодавно. Так, одеський обласний штаб БЮТ очолив Володимир Лемза, відомий як голова управління справами Одеського міськвиконкому в 2002-2004 роках (тоді мером Одеси був член Партії регіонів Руслан Боделан).

Ще однією новою людиною команді Юлії Тимошенко став колишній губернатор Чернігівської області, народний депутат III скликання Георгій Філіпчук. Востаннє в публічному політичному житті його помічено під час виборчої кампанії 2002 року. Тоді він балотувався до парламенту за списками блоку "Народний рух України за єдність", який вважався технічним проектом адміністрації президента Леоніда Кучми. Тепер Георгій Філіпчук очолює вінницький обласний штаб БЮТ.

У списку керівників штабів практично немає людей заступника голови центрального виборчого штабу БЮТ Йосипа Вінського. Єдиний, кого соратники Тимошенко пов'язують з його ім'ям, - голова донецького штабу, журналіст Геннадій Задирко. Він зараз очолює обласну організацію партії "Батьківщина".

У Партії регіонів список керівників штабів поки не розголошують, але охоче критикують аналогічні списки НУНС і БЮТ. "Це явне застосування адмінресурсу! Навіть за часів Кучми не було такого цинізму! Зрозуміло, що тоді були задіяні губернатори, голови рад і всі урядовці, але так цинічно й без якого-небудь прикриття – такого ще не було!" – обурився народний депутат V скликання Юрій Мірошніченко. Андрій Шевченко заперечив, що депутати Верховної ради і обласних рад посіли ці посади за підсумками виборів, так що їх не можна обвинувачувати в спробах застосування адмінресурсу.

У НУНС, зі свого боку, не вважають призначення губернаторів керівниками обласних штабів гідним засудження й пояснюють такий вибір популярністю глав облдержадміністрацій. "Голови державних обласних адміністрацій є перш за все політичними фігурами, які представляють інтереси виборців", - заявив заступник голови виборчого штабу НУНС Ігор Кріль.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: