БЮТ пропонує карати за спілкування російською мовою

Запропонований законопроект, який повинен стати другим після Конституції документом, крім всього іншого передбачає перехід усіх ЗМІ на українську мову.

Член фракції БЮТ Павло Мовчан вніс у парламент проект закону про концепцію державної мовної політики, яким передбачається ввести відповідальність за використання на робочому місці не державної мови.

Нова "мовна концепція" успішно пройшла розгляд у комітеті ВР з питань культури і духовності, головою якого є інший член БЮТ Володимир Яворівський.

На думку автора концепції, вона повинна стати головним після Конституції документом, що регламентує всі питання застосування мов в Україні.

При цьому вперше українська мова оголошується обов'язковою для застосування в усіх сферах публічного спілкування - не тільки держчиновниками і депутатами, але і всіма громадянами в громадському житті (тобто на роботі), наголошує видання.

Виключення - громадянам дозволяється користуватися будь-якою мовою в приватному спілкуванні.

Щоб усе вищесказане не виявилося декларацією, концепція Мовчана передбачає створення мовних органів - нацради при президенті і спецоргану в Кабміні. Останній буде зобов'язаний "вчасно виявляти факти порушення мовного законодавства і порушувати питання про притягнення порушників до дисциплінарної, адміністративної і судової відповідальності".

Відповідно до концепції депутата, знання української оголошується юридичним обов'язком громадян України, а публічне знущання над нею або її дискредитація - порушенням Конституції, за яке настає кримінальна відповідальність. При цьому однією з загроз для української мови оголошується суржик.

Посиленню державного статусу української мови має сприяти її затвердження як єдиної мови всіх навчальних закладів - від дитячих садків до інститутів, незалежно від того, чи є вони державними чи приватними.

Аналогічний підхід до ЗМІ і сфери обслуговування - вони усі без винятку повинні перейти на українську.

Мовам національних меншин у концепції Мовчана приділяється цілий розділ. Так, у місцевостях, де ці меншини становлять більшість, дозволяється використовувати їхню мову в роботі місцевих органів влади і підприємств.

Разом з тим, у цьому ж законопроекті депутат заперечує, що в Україні є "регіони компактного проживання осіб, які належать винятково до якоїсь однієї етнічної меншості", з чого можна зробити висновок, що жодній недержавній мові ніяких офіційних прав не надається.

Це в першу чергу стосується російської мови, якій, на думку автора, "в Україні ніщо не загрожує". Більш того, офіційно записано, що російська мова "тривалий час була імперською мовою і продовжує широко використовуватися".

Читайте також:

Європа зацікавилась дотриманням прав росіян в Криму

Мера Львова просять не закривати російську школу

До Севастополя прийде "Велике російське слово"

Уряд оприлюднив план патріотичного виховання молоді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: