БЮТ розіслав темники про "слабкого, скривдженого Януковича"

Керівництво БЮТ надало "цінні вказівки" своїм членам щодо пояснень причин розвалу широкої коаліції з Партією регіонів.

Блок Юлії Тимошенко розіслав до своїх місцевих штабів інструкції, як слід роз'яснювати причини провалу створення широкої коаліції у Верховній раді.

Згідно з документом, головний винуватець зриву переговорів – лідер Партії регіонів Віктор Янукович. Лист, датований 12 червня під грифом "Терміново" опинився у розпорядженні українських ЗМІ.

Керівникам обласних партійних організацій і народним депутатам, закріпленим за виборчими округами, "рекомендується" провести в обласних центрах в період з 15 по 21 червня прес-конференції на тему: "Велика коаліція чотирьох – правда і вигадки. Позиція БЮТ щодо політичної консолідації і конституційних змін".

Автори рекомендацій акцентують увагу на тому, що першопричиною "тривалої політичної кризи" є чинна Конституція, а Партія регіонів, що відмовилася її удосконалити, тим самим вводить країну в чергову, жорсткішу у зв'язку з президентськими виборами фазу політичного протистояння.

Вони відзначають необхідність переконувати слухачів і глядачів в тому, що БЮТ ніколи не пропонував обирати президента в парламенті. "На цій нормі, яка була головною умовою входження її (ПР – прим. ред.) до великої коаліції, наполягала саме Партія регіонів, оскільки це означало автоматичне обрання її лідера головою держави", - підкреслюється в документі.

Особливу увагу представники БЮТ повинні приділити проекту нової Конституції, нібито вже розробленою блоком. Її ключовими поняттями є "наближення влади до людей", "посилення контролю за владою", "скасування недоторканності для президента, суддів і депутатів", "захист прав міноритарних акціонерів".

Найцікавіша частина аналітичної записки присвячена ролі Віктора Януковича у зриві переговорів про створення більшості.

"Янукович продемонстрував своє справжнє лице – слабкого політика, який вагається до останнього, перебуває під впливом своїх консультантів, нездатен мислити глобально, є меркантильним, скривдженим і прагне до реваншу", - мовиться в аналітичній записці БЮТ.

"Лідер "регіоналів" в черговий раз публічно продемонстрував свою боязнь, навіть дикий страх, який у нього виникає від того, що доведеться брати на себе частину відповідальності за ситуацію в країні", - стверджують автори документу.

В Партії регіонів вже відреагували на цю інформацію. Як зазначив народний депутат-"регіонал" Михайло Чечетов, "подібні рекомендації, якщо вони мають місце, можуть свідчити про те, що БЮТ розпочав активну виборчу кампанію, на жаль, брудну".

Нагадаємо, про провал переговорів щодо "широкої" коаліції стало відомо у суботу, 6 червня. Віктор Янукович заявив, що президент України має бути обраний всенародно, а досвід переговорів з БЮТ про створення широкої коаліції буде використано після президентських виборів.

У відповідь Тимошенко виступила із заявою, що Янукович одноосібно "поставив крапку" у переговорах про створення "ширки", та повідомила, що йде у президенти.

Янукович заявив, що він не погодився об'єднуватися з пропрем'єрським блоком через те, що не захотів змінювати Конституцію перед виборами. Він назвав це "неповагою до суспільства".

Читайте також:

Турчинов очолить виборчий штаб "Батьківщини"

У БЮТ вважають намір Тимошенко йти у президенти "дурістю"

Янукович розповів, як він пожартував над Тимошенко

Тимошенко: "ширку" зруйнували істерики Ющенка і страхи Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: