БЮТ відбирає мандати в депутатів

З'їзд Блоку Тимошенко 2 червня ухвалив рішення про складання повноважень 15 депутатів Київради, які покинули свою фракцію.

Про це Українським Новинам повідомило джерело в БЮТ.

Відповідно до інформації, з'їзд вирішив позбавити повноважень всіх депутатів Київської міської ради, що покинули БЮТ (16 чоловік), крім одного.

Прізвище депутата, якого з'їзд не позбавив повноважень, співрозмовник агентства не назвав. 

У той же час прес-служба БЮТ повідомила з посиланням на лідера блоку її імені Юлію Тимошенко, що, ухваливши рішення щодо позбавлення повноважень депутатів Київради, БЮТ позбавив мера Києва Леоніда Черновецького більшості, яка його підтримує.

"Якщо ті депутати Київради, які будуть, властиво, ігнорувати наше рішення й будуть присутні на засіданні Київради, будуть якісь рішення приймати - всі ці рішення будуть уже нелегітимними", - заявила Тимошенко.

Вона вважає, що будь-який суд може скасувати такі рішення Київради. 

Леонід Черновецький
Леонід Черновецький може втратити більшість в Київраді Фото: www.obozrevatel.com

Раніше фракція БЮТ у Київраді прогнозувала відновлення свого повного складу до квітня у зв'язку з установленим Верховною Радою забороною на перехід між фракціями в місцевих радах. 

У Київраду за підсумками виборів у березні 2006 року пройшов 41 депутат від БЮТ, однак з переходом БЮТ в опозицію до Черновецького 18 депутатів вийшли з фракції й перейшли в більшість, що підтримує мера.

Після прийняття Верховною Радою закону про імперативний мандат для депутатів місцевих рад, 2 депутати вирішили повернутися до БЮТ.

12 березня представники Блоку Леоніда Черновецького в Київраді подали апеляційну скаргу в Апеляційний суд Києва на ухвалу Печерського районного суду від 5 березня 2007 року про заборону Центральній виборчій комісії, територіальним виборчкомам і політичним партіям приймати рішення про відкликання або складання повноважень депутатами місцевих рад.

Після цього Печерський райсуд передав розгляд справи до Апеляційного суду Києва, засідання якого відбудеться 6 червня.

5 березня Печерський районний суд Києва заборонив ЦВК, територіальним виборчкомам, управляючим органам партій і блоків приймати рішення про відкликання й дострокове припинення повноважень депутатів місцевих рад до ухвалення рішення за адміністративною справою за позовом депутата Київради від Блоку Черновецького Гринюка, якого блок раніше позбавив повноважень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: