БЮТ вимагає перевірити, чи законно Янукович балотується в президенти

Блок Тимошенко хоче перевірити законність балотування в президенти лідера ПР, який має дві судимості.

БЮТ попросив Міністерство юстиції роз'яснити, чи має право двічі судимий лідер Партії регіонів Віктор Янукович балотуватися в президенти. Відповідний запит міністру юстиції Миколі Оніщуку направив народний депутат Сергій Соболєв.

Парламентарій нагадав, що у 2002 році в своїй автобіографії кандидат на посаду прем’єр-міністра Янукович особисто вказав, що у "1968 році малолітнім був засуджений і направлений в колонію для неповнолітніх", а "у 1970 році був засуджений за заподіяння тілесних ушкоджень середньої тяжкості".

"У зв’язку із цим прошу надати інформацію про те, чи має особа, засуджена за кримінальні злочини, навіть при умові, що вони скасовані, юридичне право, згідно українського законодавства, балотуватись на посаду президента України?", - йдеться у запиті.

Соболєв поцікавився юридичною стороною справи, будучи при цьому переконаним "що морального права балотуватися" у Януковича точно нема.

Соболєв також попросив міністра поінформувати, які взагалі "обмеження накладає чинне законодавство України для осіб, які були засуджені за кримінальні злочини, при прийомі на роботу на державну і дипломатичну службу, при зарахуванні на службу у правоохоронних органах та Збройних силах, при вступі до вищих навчальних закладів, при усиновленні дітей тощо".

"Як відомо, чинним законодавством передбачені певні обмеження щодо працевлаштування раніше судимих осіб. Зокрема, це стосується служби в правоохоронних органах та Збройних силах. Тому ситуація, коли на посаду президента України Верховного головнокомандувача має право балотуватися раніше засуджений, виглядає, м’яко кажучи, абсурдно", - додав нардеп.

Раніше Соболєв вже звернувся до голови Державного департаменту України з питань виконання покарань Олександра Галінського із проханням чітко повідомити про те, коли і де саме відбував покарання Віктор Янукович.

Соболєв вважає, що "така інформація є важливою для виборців, оскільки, згідно соціологічних досліджень, майже 60% українців проти того, аби очільником держави була людина, яка в минулому сиділа у тюрмі за кримінальні злочини, причому ще і двічі".

На думку Соболєва, "Янукович навмисне подав до ЦВК недостовірну автобіографію, в якій приховав судимості, аби ввести виборців в оману, затаївши важливу для них інформацію".

Читайте також:

Янукович і Яценюк відмовилися карати хабарників

Соратнику Януковича присвоїли звання "Стоп-кран одеської журналістики"

БЮТ: дача Януковича в чотири рази більша за Ватикан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: