БЮТ вимагає покарання для мера Одеси за зневагу до державної мови

БЮТ питає, чому меру Одеси можна те, за що покарано сержанта.

У парламентській фракції "БЮТ-Батьківщина" вважають, що лідер Партії регіонів, прем'єр-міністр України Микола Азаров повинен покарати свого однопартійця, мера Одеси Олексія Костусєва за зневагу до української мови.

Про це йдеться у заяві фракції "БЮТ-Батьківщина".

У фракції вважають "цілком справедливим покарання для старшого сержанта Швеця, якого було звільнено з лав ДАІ Одеси за наругу над державною мовою".

"Тому тепер ми чекаємо, яку ж міру покарання обере лідер Партії регіонів, прем'єр-міністр України Микола Азаров по відношенню до свого однопартійця, мера Одеси пана Костусєва", - зазначається у заяві.

У фракції нагадали, що Костусєв, всупереч Конституції та закону України "Про державну службу", "фактично заборонив вживати та використовувати українську мову в роботі та діловодстві міської влади Одеси". Водночас реакції прокуратури, а також вищих посадових осіб держави на цей кричущий і загальновідомий факт, досі не було", - наголошують у "БЮТ-Батьківщині".

У зв'язку з цим фракція закликає владу бути послідовною і боротися не лише з наслідками зневаги до української мови державними службовцями дрібної ланки, але й з першопричинами цього, а саме – "особистим прикладом, який подають своїм підлеглим такі "українофоби", як Костусєв".

Як повідомлялось раніше, 22 січня 2011 року інспектор Одеського міськуправління ДАІ Олександр Швець під час виконання своїх службових обов'язків відмовився спілкуватися державною мовою з водієм приватного автомобіля. Під час розмови старший сержант Швець (номер посвідчення ОД0148) заявив: "Не розумію телячу мову". Сьогодні, 27 січня, МВС повідомило, що Швеця звільнено з органів внутрішніх справ за статтею про дискредитацію.

Раніше, у грудні 2010 року мер Одеси Костусєв на першому засіданні оновленого виконкому Одеської міськради доручив службовцям мерії надавати йому документи виключно російською мовою, всупереч усталеній у міськраді практиці - готувати проекти рішень та розпоряджень двома мовами: державною та російською.

Також Костусєв запропонував ввести російську мову мовою спілкування на засіданнях міськвиконкому, з чим погодилися члени міськвиконкому і присутні депутати.

Читайте також:

Одеського даїшника звільнили за "тєлячью мову"

Табачник розширить права російської мови в Україні

Мер Одеси заборонив українську мову в документах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: