БЮТ вимагає заборонити виборцям голосувати проти всіх

Таким чином виборця хочуть заохотити до активного голосування й до дачі голосу за певного кандидата.

Депутат Верховної ради, член фракції Блоку Юлії Тимошенко Валерій Писаренко пропонує парламенту виключити з виборчого бюлетеня на виборах президента рядок "Не підтримую жодного кандидата на пост президента України".

Про це сказано в законопроекті "про внесення змін у деякі законодавчі акти України відносно виборів президента України", зареєстрованому в Раді 22 жовтня.

У пояснювальній записці законопроекту зазначається, що виключення такої графи буде сприяти заохоченню виборця до активного голосування й до надання голосу за певного кандидата через те, що неявка виборця на ділянку має практично такі самі наслідки для визначення результатів голосування, як і вибір виборцем графи "Не підтримую жодного кандидата".

Крім цього законопроектом пропонується скасувати норму про право виборців голосувати на закордонних ділянках за умови їх перебування на консульському обліку.

При цьому проектом надається право взяти участь у голосуванні громадянам України, які на законних підставах перебувають за межами державного кордону України.

Також законопроектом надається право громадянам входити до складу дільничної або окружної виборчої комісії незалежно від того проживають чи ні ці громадяни в межах відповідного територіального виборчого округу (виборчої дільниці).

Законопроектом пропонується дозволити участь офіційних спостерігачів від громадських організацій, у статутну діяльність яких входить питання виборчого процесу й спостереження за ним та які зареєстровані не менше ніж за 2 роки до дня виборів (разом не більше 3 осіб від різних організацій).

Як повідомляло агентство, КС визнав неконституційним дозвіл голосувати на виборах Президента за кордоном тільки громадянам, які перебувають на консульському обліку, а також ряд інших положень нової редакції закону "Про вибори Президента".

Фракція Блоку Юлії Тимошенко в Раді має намір ініціювати 3-6 листопада вдосконалення ряду законодавчих актів, пов'язаних з виборами Президента, з урахуванням рішення, прийнятого КС у справі про конституційність нової редакції закону "Про вибори Президента" і рекомендацій Європейської комісії "За демократію через право" Ради Європи ("Венеціанська комісія").

Читайте також:

Президентські вибори обійдуться кожному українцеві в 36 грн

Ющенко йде на вибори як самовисуванець

У Раді ще не домовилися, якими мають бути правильні вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: