БЮТ визнав, що газові контракти Тимошенко невигідні: все через Фірташа

У БЮТ скаржаться на посадовців, які зраджували національні інтереси України, втручаючись в газові переговори з Росією.

Втручання в переговори між Україною і Росією в 2009 році компанії Дмитра Фірташа RosUkrEnergo призвело до підписання контрактів на постачання природного газу за жорсткими умовами. Про це заявив народний депутат від БЮТ Сергій Власенко, пише ЛIГА.net.

"Прем'єр-міністри України та Росії домовилися про те, що ціна на газ буде становити 235 доларів за 1 тис кубометрів. Після цього в процес переговорів втрутилася компанія RosUkrEnergo, яка запропонувала російській стороні тільки для того, щоб залишитися на цьому ринку, ціну 285 доларів за 1 тис кубометрів. І, звичайно ж, це зруйнувало переговори", - підкреслив він.

Нардеп також нагадав, що в цей момент президент України Віктор Ющенко відкликав голову НАК "Нафтогаз України" Олега Дубину з переговорного процесу. "І в таких умовах була змушена втрутитися прем'єр-міністр (Юлія Тимошенко), яка вже отримала жорстку позицію Російської Федерації, що тільки за ринковими цінами буде газ для України. Ми могли б отримати кращі умови, якщо б деякі посадові і не тільки посадові особи не втручалися б у переговорний процес і не зраджували національних інтересів України", - сказав Власенко.

При цьому він додав, що чинна влада не ставить під сумнів самі контракти, а чинить політичні репресії проти лідера української опозиції Тимошенко. "Влада забуває, що вона говорила два роки тому, влада змушує людей змінювати свої свідчення. А основним каменем звинувачення є свідчення Дубини, проте він сказав в інтерв'ю "Дзеркалу тижня", що не було в Україні іншої можливості, крім як укласти угоди саме на таких умовах. Також він зазначив, що президент Ющенко, допомагаючи тіньовій структурі RosUkrEnergo, здійснював усілякий тиск на перебіг цих переговорів і перешкоджав цим переговорам", - заявив нардеп.

Разом з тим він розкритикував чинну владу за "харківські угоди", підкресливши, що після їх підписання Україна не отримала обіцяної знижки на газ. "Кожен громадянин не лише не отримав обіцяної знижки на 30%, а й отримав, навпаки, підвищення ціни на природний газ особисто для себе на 50% у квітні попереднього року і в квітні цього року чергове підвищення цін на природний газ", - сказав Власенко.

За його словами, підприємства-виробники добрив, що входять до групи бізнесмена Дмитра Фірташа, отримують газ по 170 доларів за 1 тис кубометрів. "За рахунок громадян України ось таким олігархам, як Фірташ, створюють вигідні економічні умови. Україна штучно підтримує таких людей, як Дмитро Фірташ, пов'язаних з такими людьми, як Семен Могилевич. І це неприродно, якщо Україна хоче стати нормальною, розвиненою, європейською країною", - поскаржився Власенко.

Як відомо, проти Юлії Тимошенко порушена кримінальна справа за фактом перевищення екс-прем'єром влади і службових повноважень при укладенні газових угод з Росією в 2009 році. Збитки, заподіяні державі діями Тимошенко, оцінені експертною групою в більш ніж 1,5 млрд гривень.

Читайте також:

Фірташ: Тимошенко незрозуміла. У неї немає якоря

Газові контракти Тимошенко можуть бути скасовані

Тимошенко "світить" 10 років в'язниці у новій кримінальній справі

Генпрокуратура заявила, що дії Тимошенко загрожували економіці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: