БЮТ: Янукович незабаром звільнить третину уряду

У БЮТ стверджують, що відставки урядовців відбудуться найближчим часом, - як тільки президент підпише новий закон про Кабінет міністрів.

Президент Віктор Янукович найближчим часом скористається своїм правом звільняти міністрів і відправить у відставку до третини уряду Миколи Азарова. Про це розповів заступник голови Верховної ради Микола Томенко (БЮТ), коментуючи можливі кадрові змін в уряді.

"Думаю, що до третини членів уряду буде звільнено", - сказав Томенко та уточнив, що це, на його думку, відбудеться найближчим часом, "як тільки буде підписано закон про Кабінет міністрів".

"В цілому, уразливих міністрів дуже багато. Відчувається, що їх лобіювали різні групи впливу. Абсолютно очевидно, що піде міністр охорони здоров'я Митник. Далі, за кількістю критики, йде міністр оборони, навряд чи він утримається на посту. Також в зоні ризику Василь Цушко", - заявив Томенко.

"Перший принцип, яким буде мотивувати свої рішення про "зачистки" в Кабміні президент - приведення законодавства у відповідність до старої-нової Конституції. А другий - професіоналізм замість квотного принципу", - зазначив віце-спікер.

Зокрема, за словами Томенка, швидше за все, не буде посади аграрного віце-прем’єра та віце-прем’єра з силових питань, окрім того, оскільки поки не стоїть питання про проведення адміністративно-територіальної реформи, є не до кінця обґрунтованою наявність посади віце-прем’єр-міністра з регіональної політики, яку теж, на думку Томенка, можуть ліквідувати. Водночас, на його переконання, може бути повернута посада віце-прем’єра з гуманітарних та соціальних питань.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович очікує від прем'єр-міністра Миколи Азарова пропозицій щодо вдосконалення структури Кабміну у зв'язку з відновленням дії Конституції 1996 року, що передбачає скорочення кількості віце-прем’єрів з п’яти до трьох.

За даними ЗМІ, у Януковича троє кандидатів на звільнення з уряду - віце-прем’єр-міністри Володимир Сівкович, Віктор Слаута та Віктор Тихонов можуть втратити свої посади.

Основний закон у редакції 1996 року, який знову набрав чинності 30 вересня, передбачає, що в уряді має бути не більше трьох віце-прем’єрів. На сьогоднішній день їх п’ять: Борис Колесніков - з питань Євро-2012, Володимир Сівкович - з питань національної безпеки та оборони, Віктор Слаута - з питань агропромислового комплексу (АПК), Сергій Тігіпко - з економічних питань, Віктор Тихонов - з питань регіональної політики.

Читайте також:

Віце-прем'єрів Сівковича й Слауту звільнять з уряду

Азаров: кадрових революцій в уряді не буде

Азаров у п’ятницю представить новий склад уряду

Рада ухвалила новий закон про Кабмін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: