БЮТ: Янукович знищив українську ядерну фізику заради фотосесії з Обамою

У БЮТ обурені тим, що Янукович віддав 90 кілограмів збагаченого урану, який потрібен був Україні для розвитку науки.

Уряд Миколи Азарова обіцяє у Державній програмі економічного та соціального розвитку України на 2010 розвивати ядерні технології, у той час як Віктор Янукович віддав останній високозбагачений уран за можливість сфотографуватись з американським лідером.

Про це заявив депутат фракції БЮТ Володимир Яворівський, коментуючи пункт держпрограми під назвою "Забезпечення ядерного виробництва і ядерного циклу".

"Не буде у нас ні ядерного виробництва, ні ядерного циклу, бо кілька днів тому Янукович їде до США і зустрічається з Бараком Обамою, і за три хвилини фотографувань з Обамою ми поставили хрест на нашій ядерній фізиці", - сказав він.

Яворівський висловив обурення, що "Янукович ні з того, ні з сього розщедрився і віддав 90 кілограмів збагаченого урану, який потрібен був Україні для розвитку науки".

Нагадаємо, 12-13 квітня президент Віктор Янукович взяв участь у саміті з ядерної безпеки у США. Під час зустрічі з президентом США Бараком Обамою Янукович заявив, що Україна відмовиться від близько 90 кг збагаченого урану, якого достатньо для створення ядерної зброї. Свої запаси урану Україна може передати Росії.

Пізніше віце-прем'єр-міністр Володимир Семиноженко повідомив, що замість високозбагаченого урану США нададуть Україні низькозбагачений уран для продовження наукових досліджень.

Тим часом деякі українські політики вважають рішення президента про вивезення залишків збагаченого урану "зрадою". "Україна має створити свій завершений ядерний паливний цикл і не залежати в цьому питанні від Росії, а також відновити свій ядерний статус", - заявив лідер партії ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Читайте також:

У Харкові перероблятимуть ядерне паливо

США нададуть Україні низькозбагачений уран

В Америці Януковича назвали "провідним учасником" ядерного саміту

Янукович запропонував передати український уран Росії

ВідеоУ БЮТ обурені тим, що Янукович віддав збагачений уран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: