БЮТ: за два тижні Україна може стати двомовною

Бютівець Андрій Шкіль відзначив, що запропонований у законопроекті термін "регіональні мови і мовні групи" є неконституційним й антизаконним, тому спроба його прийняття буде "вибуховою процедурою".

У БЮТ прогнозують, що коаліційний проект закону про мову, який фактично прирівняє в правах українську мову з російською, буде внесений на розгляд парламенту вже наступного пленарного тижня.

Про це заявив заступник лідера фракції БЮТ-Батьківщина Андрій Шкіль у п'ятницю на брифінгу, відповідаючи на питання журналістів.

Зокрема, Шкіль сказав: "Я думаю, що наступного пленарного тижня це буде одна з основних вибухових процедур, що передбачається у Верховній раді".

"Я вважаю, що саме так це і готується. Оскільки закріпити свою перемогу вони (регіонали, - ред.) хочуть, мабуть, у Криму і на сході на місцевих виборах і саме зараз, на цьому пленарному тижні, він був внесений у парламент, на цьому і наступному тижні має обговорюватися в комітетах і вже наступного пленарного тижня, тобто через тиждень я припускаю розгляд. Можливо, це буде в четвер", - припустив депутат.

Викладаючи позицію фракції з приводу даного законопроекту, Шкіль відзначив, що запропонований у законопроекті термін "регіональні мови і мовні групи" є неконституційним й антизаконним, надання регіональним мовам статусу офіційних на визначених територіях по всіх сферах державного життя призведе до припинення національного відродження".

"Я упевнений, що саме це питання буде вкинуте у парламент для того, щоб розколоти і Верховну раду в тому числі, щоб впливати на ці процеси з Банкової і намагатися впроваджувати сумнівні передвиборні обіцянки Партії регіонів", - сказав він.

Нагадаємо, напередодні нардепи Олександр Єфремов (ПР) і Сергій Гриневецький (Блок Литвина) зареєстрували в парламенті законопроект, що суттєво розширює сфери вживання мов регіональних меншин в Україні, особливо російської.

Зокрема, документ передбачає гарантії вільного вживання російської мови практично в усіх сферах життя, серед яких освіта, діловодство, реклама тощо.

Також документом пропонується на законодавчому рівні визнати двомовність в Україні й те, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Пізніше народний депутат від "Нашої України - Народної самооборони", лідер партії "За Україну" В'ячеслав Кириленко спрогнозував масові акції протесту при розгляді парламентом нової редакції закону "Про мови в Україні".

Читайте також:

Опозиція пообіцяла масові протести проти російської мови

Раді запропонували зробити Україну двомовною

На Запоріжжі російську мову визнано регіональною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: