БЮТ за скликання Київради

Фракція БЮТ у Київраді ініціює скликання позачергової сесії для введення мораторію на продаж землі та висловлення недовіри меру. "Наша Україна" проти.

Блок Юлії Тимошенко у Київській міській раді ініціює скликання позачергової сесії Київради для введення мораторію на продаж землі, на забудову історичної частини Києва та для висловлення недовіри столичному меру Леоніду Черновецькому.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив один із лідерів БЮТ Микола Томенко.

"Київ окупований кількома родинами", - вважає Томенко. За його словами, “в місті діє потужне кланове угруповання, яке на сьогодні потужно стоїть на ногах”.

Микола Томенко
УНІАН
Микола Томенко закликає прийняти радикальні рішення
Зокрема він зазначив, що всі заступники Черновецького представлені у виборчих списках різних політичних сил.

Томенко вкотре наголосив на високому рівні корумпованості в Києві, додавши, що він, мабуть, є "найбільшим з часів Київської Русі". Як приклад бютівець навів обговорення можливості так званого другого рівня приватизації об’єктів комунального господарства. За даними БЮТ, зазначив Томенко, готується приватизації компанії "Київміськбуд". "Можна уявити, як зміниться після цього цінова політика", - зауважив він.

Також він вкотре наголосив на великих масштабах незаконної приватизації земельних ділянок у Києві, зокрема тих, що є частинами об’єктів, які мають історичну та культурну цінність.

Як повідомив політик, для того, щоб це все зупинити, БЮТ вже зібрав підписи депутатів своєї фракції у Київраді за проведення позачергової сесії, і сподівається, що цю ініціативу підтримують також інші політичні сили. При цьому він зазначив, що згідно з регламентом достатньою підставою для проведення позачергової сесії Київради є підписи не менш як третини депутатів: у такому разі голова Київміськради зобов’язаний скликати сесію, а якщо він цього не робить, то протягом двох тижнів сесія збирається автоматично. Таким чином, за словами Томенка, БЮТ розраховує провести таку сесію до 26 вересня.

Він також повідомив, що на сесії пропонується розглянути, зокрема, питання про запровадження мораторію на продаж землі. Таким чином, за його словами, автоматично буде зупинено наміри продати цінні ділянки землі в Пирогово, Феофанії та інших місцях.

При цьому він наголосив, що у разі прийняття такого рішення, всі проекти щодо незаконної видачі землі будуть передані для розслідування Генеральній прокуратурі.

Крім того, за словами Томенка, БЮТ пропонує розглянути питання про мораторій на забудову історичної частини Києва. Він нагадав, що раніше президент своїм указом вже запроваджував подібний мораторій, однак зараз дію цього документу зупинено, оскільки, відповідно до пояснень Секретаріату президента, сплив його термін.

Томенко також переконаний, що Київрада найближчим часом має прийняти новий генеральний план забудови міста і припинити забудову його історичної частини.

Ще одним питання порядку денного позачергової сесії Київради, БЮТ пропонує висловлення недовіри меру Києва Леоніду Черновецькому і звільнення секретаря Київради Олеся Довгого.

"Наша Україна" проти

Фракція блоку „Наша Україна” у Київській міській раді здивована намірами своїх політичних союзників із БЮТ підтримати позицію фракції Партії регіонів щодо проведення сесії Київради у вересні.

Про це йдеться в заяві фракції "Наша Україна" в Київраді.

Зокрема, автори заяви зазначають, що ”ще кілька тижнів тому фракція БЮТ заявляла про нелегітимність будь-яких засідань Київради і відмовлялася від протидії Черновецькому в сесійній залі”.

"Мотиви, які рухають представниками Партії регіонів, зрозумілі і категорично неприйнятні для „Нашої України”. „Регіонали” їх і не приховують: поки не відбулися парламентські вибори і не пішов у відставку уряд Януковича, під "правильними" гаслами використати сесію Київради для вирішення „потрібних питань”, чим вони постійно і займаються у складі більшості Черновецького”, йдеться в заяві.

Авторам заяви “зрозумілі і мотиви БЮТ, які ми повністю поділяємо: відставка секретаря Київради Олеся Довгого та висловлення недовіри міському голові Леоніду Черновецькому. Ці політики скомпрометували себе „дерибаном” комунальної землі та майна". Однак, як підкреслюється в заяві, хоч “мета у нас із БЮТ одна, „Нашу Україну” цікавить результат, а не процес”.

“На жаль, численні спроби відсторонити від влади в Києві Черновецького та його оточення через Київраду або референдум закінчилися невдачею. Голосів для висловлення недовіри Леоніду Черновецькому у нинішньому складі Київраді немає, навіть якщо хтось плекає ілюзії щодо передвиборчої підтримки цієї ідеї з боку Партії регіонів. Черговий провал призведе лише до зневіри киян та дискредитації демократичних сил", - попереджають столичні "нашоукраїнці".

На переконання авторів заяви, "єдиний ефективний шлях усунення від влади "клану Черновецького" – це перемога демократичних сил на парламентських виборах, проведення змін до законодавства та призначення Верховною радою дострокових виборів Київського міського голови”.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: