БЮТ заблокує Раду під час розгляду законопроекту про мови

Юлія Тимошенко пообіцяла захищати українську мову "всіма силами, в тому числі парламентськими". І зауважила, що її російськомовній мамі цілком комфортно.

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко пообіцяла, що її політична сила заблокує трибуну парламенту для недопущення ухвалення скандального закону про мови.

"Всіма силами, які в нас є, в тому числі парламентськими, про які ви згадали, ми будемо захищати українську мову", - відповіла Тимошенко на питання журналістів, чи блокуватиме БЮТ трибуну.

За її словами, Партія регіонів штучно вносить це питання, "щоб відволікти увагу від проблем економічного характеру і робити вибори на роз'єднанні".

Тимошенко вважає, що нинішня мовна ситуація в країні не утискає нічиїх прав.

"Я не знаю, щоб моя мама відчувала дискомфорт від того, що українська мова є державною", - сказала Тимошенко, додавши, що її мама є російськомовною.

Нагадаємо, 7 вересня у Верховній раді був зареєстрований проект закону "Про мови в Україні", внесений представниками коаліції Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким.

Формально даний законопроект не робить російську мову другою державною, але надає їй право "вільного функціонування практично і всіх сферах діяльності", що рівнозначно офіційному статусу.

Опозиція та низка експертів виступають категорично проти ухвалення закону, який "вб'є українську". Так, нещодавно вчена рада Києво-Могилянської академії звернулася до президента Віктора Януковича з проханням зняти з розгляду в Раді цей проект, оскільки він суперечить Конституції та призведе до витиснення української мови з ужитку.

Читайте також:

Українську мову в школах більше не викладатимуть як рідну

Москва незадоволена, що російська мова досі не є офіційною в Україні

КПУ: російську мову хочуть витіснити бідним і грубим російсько-галичанським суржиком

Закон про мови у поглядах аналітиків: Турки нас навчать

Українська політика та російська література (до законопроекту Єфремова - Симоненка)

ВідеоБЮТ заблокує Раду під час розгляду законопроекту про мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: