БЮТ ініціює ліквідацію адмінсудів

Фракція БЮТ ініціює ліквідацію системи адміністративних судів. На думку депутатів, суди не виконують своїх функцій.

На найближчій раді коаліції фракція БЮТ виступить із законодавчою ініціативою, що передбачає ліквідацію в Україні системи адміністративних судів. Свою пропозицію юристи фракції пояснюють тим, що адмінсуди зараз не справляються з покладеними на них функціями. Депутатами і юристами фракції вже підготовлений законопроект, в якому пропонується ліквідовувати систему адміністративних судів.

"Якщо підняти статистику роботи судів, найбільші терміни розгляду справ і найнижчу якість розгляду саме в адміністративній системі. Досвід роботи цих судів показав, що це була непотрібна ініціатива, яка тільки ускладнила доступ до правосуддя", - підкреслив член парламентського комітету з питань правосуддя Святослав Олійник (БЮТ).

За словами Святослава Олійника, всі проблеми з абсурдними судовими рішеннями пов'язані з адміністративними судами – "від припинення депутатських повноважень Рибакова (БЮТ), і закінчуючи історією із Зваричем" (Ігор Зварич, глава Львівського апеляційного адмінсуду, що знаходиться в розшуку).

Заступник голови комітету з питань правосуддя, член Вищої ради юстиції Валерій Бондик (Партія регіонів) ініціативу БЮТ вважає за "політичний піар". "Ліквідовувати адміністративну юстицію – це, по-перше, нелогічно, по-друге, незаконно, і по-третє, нереально. Адміністративна юстиція була, є і буде", - заявив він.

Аналогічної думки дотримуються і у Вищому адміністративному суді: "Така можливість навіть не розглядається – це нонсенс. Швидше за все, ця ініціатива має політичний підтекст з огляду на те, що незрозуміла аргументація, чому взагалі виникла така ідея сьогодні, коли система адміністративних судів нарешті повноцінно працює", - сказала прес-секретар Вищого адміністративного суду Марія Швенько.

Нагадаємо, восени минулого року, після підписання президентом Віктором Ющенком указу про дострокове припинення повноважень Верховної ради, представники БЮТ проводили в судах так звані "акції по моніторингу законності дій правоохоронних органів". У результаті була заблокована робота окружного адмінсуду Києва, Київського апеляційного адміністративного суду, Печерського районного суду Києва і Вищого адміністративного суду. Це призвело до підписання президентом указу про ліквідацію ОАС і створенні двох нових судів – Центрального і Лівобережного окружних адміністративних судів.

Система адміністративних судів була затверджена указом президента Леоніда Кучми від 1 січня 2005 року. На сьогоднішній день в Україні працюють 32 адміністративних суда, включаючи Вищий адміністративний суд. Адміністративні суди розглядають справи, пов'язані зі суперечками фізичних або юридичних осіб з суб'єктами влади, їх рішеннями або діями. Особлива категорія справ, які розглядають адмінсуди, - суперечки, пов’язані з виборчим процесом і референдумами. До появи адмінсудів ці питання розглядалися судами спільної юрисдикції.

Читайте також:
Ще один суд залишив Рибакова депутатом
Екс-суддя Зварич отримав від Ющенка новорічну листівку
Зварич живий і добудовує свій палац під Львовом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: