БЮТ знову блокує суд

Народні депутати від Блоку Юлії Тимошенко вчергове заблокували роботу Апеляційного адміністративного суду Києва.

Суд розглядає скаргу Секретаріату президента на рішення Окружного адмінсуду столиці щодо призупинення дії указу глави держави про проведення дострокових парламентських виборів.

На початку судового засідання, що розпочалося о 14.00, представники БЮТ Володимир Пилипенко та Валерій Писаренко звернулись до суду з клопотанням надати їм для ознайомлення оригінали апеляційних скарг від Секретаріату президента та Генеральної прокуратури, щоб таким чином забезпечити права всіх учасників процесу. Вони переконані, що без цього неможливо провести об’єктивний розгляд скарг.

Крім того, представники БЮТ просили суд забезпечити рівний підхід до всіх учасників процесу, оскільки до суду подано ще близько 100 скарг, автори яких мають право взяти участь у розгляді справі, однак для їх присутності на процесі необхідно більше приміщення.

У свою чергу, представники Секретаріату президента та Генеральної прокуратури розцінили ці клопотання “бютівців” як “очевидне зловживання процесуальними правами”.

На початку засідання судді поінформували учасників процесу, що сьогодні від Окружного адміністративного суду м. Києва до Апеляційного адмінсуду нарешті надійшли оригінали скарг.

Крім того, головуючий на судовому засіданні суддя Михайло Межевич поінформував сторони-учасниці процесу, що 76 апеляційних скарг, які було передано суду, залишені без розгляду.

Враховуючи викладене та порадившись на місці, суд не задовольнив клопотання БЮТ, однак оголосив 10-хвилинну перерву у роботі, щоб представники БЮТ мали можливість ознайомитися із оригіналами апеляційних скарг Секретаріату президента і Генпрокуратури.

Після перерви представники БЮТ почали блокувати роботу суду, вимагаючи письмових пояснень з боку колегії суддів, в зв’язку з чим, головуючий на процесі оголосив ще одну перерву.