"Це достатньо складна процедура": у Кабміні прокоментували можливе звільнення суддів КС

Автор
Олена КапнікОлена Капнік
Дата публікації
Перегляди
4549
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Це достатньо складна процедура": у Кабміні прокоментували можливе звільнення суддів КС

Фото: УНІАН

Розпустити Конституційний суд запропонував президент.

Звільнення судів Конституційного суду України, що запропонував президент Володимир Зеленський, це складна процедура. 

Про це в ефірі Сніданку з 1+1 сказала віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина.

"Закон про КС дуже цікаво виписаний: суддів Конституційного суду звільняють судді Конституційнго суду. Це достатньо складна процедура, незалежно від того, яка підстава, окрім тих питань, коли йдеться про набрання чинності обвинувальним вироком суду", — сказала вона. 

Рішення КС щодо закриття публічного реєстру декларацій вона назвала безпрецедентною ситуацією. Саме тому було викликане засідання РНБО. "Цьому рішенню передувала низка подій, а також низка попередніх рішень суду щодо антикорупційних інституцій. Враховуючи зміст цього рішення і наступ на всі демократичні реформи, які стосувалися верховенства права, президент скликав засідання Радбезу", — наголосила віцепрем’єрка.

Вона нагадала, що після засідання були ухвалені деякі рішення. Зокрема, йдеться про відновлення доступу до публічних декларацій, поновлена процедура спецперевірки осіб та реєстрація у парламенті законопроєкту, який передбачає визнати рішення КС неправосудним і таким, що не відповідає інтересам держави.

Ольга Стефанишина про скандальне рішення КСУ та підсумки засідання РНБО

Ольга Стефанишина про скандальне рішення КСУ та підсумки засідання РНБО

"Я думаю, що це адекватна відповідь, яка відповідає інтересам народу України, інтересам щодо євроатлантичної інтеграції. Запит суспільства найвищий у цих напрямках. Вся влада в країні, окрім Конституційного суду, налаштована на реформи і дотримання принципів верховенства права", — заявила Ольга Стефанишина.

Нагадаємо, 27 жовтня судді Конституційного суду закрили публічний реєстр декларацій, скасували кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, а дисциплінарна та адміністративна відповідальність стали практично неможливими. Також КС скасував контроль за деклараціями та конфліктом інтересів.

У ніч проти 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає припинення повноважень суддів Конституційного суду, а їхнє рішення про скасування частини антикримінального законодавства пропонує визнати таким, що не має правових наслідків. 

Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів, доступ до публічних декларацій відновлено, а Національне агентство з протидії корупції знову може проводити спецперевірки, що розблоковує призначення посадовців всіх рівнів. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4549
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація