Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Це можна порівняти зі зґвалтуванням": психолог дослідив записи "допитів" полонених РФ моряків

У експерта немає жодних сумнівів у тому, що "свідчення" надавалися під тиском.

Очільники Військово-морських сил високої думки про полонених Росією моряків. Офіцери кажуть, що ті втомлені та виснажені, але поводяться гідно, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кадри затриманих українців з'явились у мережі напередодні ввечері. На відео троє із 24 затриманих, хлопців фільмують у різних місцях. Росіяни стверджують, що відео записане під час допиту моряків, українські ж військові фахівці у  щирість зізнань не вірять. "Те, як вони себе ведуть – це якщо не в книжки, то я буду вчити людей так триматися", - кажуть вони.

ВідеоФальшиві зізнання: військовий психолог проаналізував відео допиту українських моряків

Утомлені, виснажені, але поводяться гідно - так кажуть очільники військово-морських сил про наших полонених моряків. В Мережі з'явилося відео допиту військових, яке виклали самі російські силовики. На кадрах усі нібито визнають свою провину, та чи були полонені щирі в зізнаннях на камеру - розбиралися журналісти ТСН.

Фальшиві зізнання: військовий психолог проаналізував відео допиту українських моряків

Журналісти ж вирішили проаналізувати записи фахово. Андрій Козінчук – військовий психолог, який працював зі звільненими з полону вояками, а тепер погодився прокоментувати поведінку моряків у неволі. Перший у підбірці – Андрій Драч, якого російські ЗМІ називають співробітником Служби безпеки України. "Видно, що людина фізично втомлена, не спала і намагається, як це можливо, вести себе впевнено. Йому не зручно говорити з кількох причин: фізична форма. І він не хоче говорити того, чого немає. Можемо спостерігати перебирання його рук, пальців. Витягує з себе цю інформацію", - коментує побачене експерт.

Наступні кадри із 21-річним матросом Сергієм Цибізовим. На відміну від інших, Сергія знімав професійний оператор на тлі кораблів. "У нього більше енергії. Він хоче це швидше висказати, розказати – його змушували, просили", - вважає психолог. ТСН поспілкувалась з бабусею хлопця, вона пояснила, що онук на відео надзвичайно стурбований. "Він хвилюється. Він нормально говорив, а тут хвилюється", - каже Людмила Цибізова.

Фотогалерея З’явилися перші фото українських моряків після захоплення російськими ФСБівцями у Керченській протоці (8 фото)

Третій чоловік, якого ФСБ вирішила допитати на камеру – капітан Володимир Лісовий. Те, що чоловік переказує написаний слідчими текст, помітно навіть не фахівцям. "У нього бігають очі, він просто тупо, швидко читає текст, який йому написали недолугі ФСБ-шники. Такі фрази, як "осуществил", а не пішов наприклад – вони нудні, бюрократичні", - пояснює психолог. За його словами, на хлопців тиснуть не так  фізично, як психологічно. "Це можна порівняти зі зґвалтуванням з точки зору психології. Ти не можеш нічого контролювати, над тобою хтось контролює", - каже він.

Про те, як шантажем і погрозами вибивають свідчення в полоні, розповідає і Анатолій Свирид – військовий, який вийшов із Донецького аеропорту і побував у полоні у терористів "ДНР". "Коли мене записували в донецькому СБУ, у  мене дружина була в полоні, і звичайно, я б сказав, що завгодно. Можливо, їм сказали: якщо не прочитаєш, не будемо надавати допомогу", - припустив військовий.

Те, що моряки поводяться гідно, визнало їхнє керівництво – командувач ВМС надіслав хлопцям листа зі словами підтримки та обіцянкою визволити  з полону.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар

Вибір редакції