"Це наша вода". Окупанти в Криму накинули оком на річку Дніпро

Дата публікації
Перегляди
21к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Це наша вода". Окупанти в Криму накинули оком на річку Дніпро

Фото: УНІАН

Самопроголошена влада Криму хоче переговорів з Україною щодо пропуску вод Дніпра до півострова.

Самопроголошена влада Криму збирається звернутися до керівництва РФ з проханням ініціювати переговорний процес з Україною про пропуск на півострів вод річки Дніпро, яка бере свій витік у Росії.

Про це заявив заступник голови Ради міністрів - постпред Криму при президенті РФ Георгій Мурадов, пише ТАСС.

"Ми хотіли б просити допомогти почати зондаж, може бути, переговорний процес із українською стороною про те, щоб вони нашу воду пропускали до Криму. Це не вода річки Дніпро, яка належить Україні, це наша вода, що йде з території РФ", - наголосив він.

На його думку, переговорний процес допоміг би вирішити багато питань північної частини Криму.

Боротьба за історію: кому належить скіфське золото Криму

Боротьба за історію: кому належить скіфське золото Криму

Нагадаємо, 25 червня заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука запевнив, що Україна не збирається відновлювати постачання прісної води Північно-Кримським каналом до анексованого Росією Криму.

Перед цим окремі експерти висловили думку, що, мовляв, на тлі останніх подій можливе і відновлення водопостачання до Криму. Зокрема, говорять про можливі негласні домовленості між Києвом, Москвою та Заходом. Причини для припущень - російську делегацію повернули до ПАРЄ, Путін частково дозволив транзит українських товарів через Росію, Україні повернули моряка, якого понад рік утримувала ФСБ.

Як відомо, запущений 1963 року Північно-Кримський канал на 85% забезпечував Крим прісною водою. Від травня 2014-го постачання води було призупинене - спочатку внаслідок несплати її перекачування, а потім – з політичних питань.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
21к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація