"Це не санкції": в Офісі президента пояснили, чому закрили небо з Білоруссю

"Це не санкції": в Офісі президента пояснили, чому закрили небо з Білоруссю

Україна від 26 травня припинила авіасполучення з Білоруссю.

Метою припинення авіасполучення з Білоруссю є убезпечення громадян України, які подорожують авіаційним транспортом.

Про це в ефірі одного з телеканалів 27 травня повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко .

"Це не санкції, це постанова уряду України. Основна мета – ми захищаємо громадян України, які подорожують над іншими країнами. Ви бачили приклади (затримання засновника опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича) минулого тижня. Саме тому такі рішення міністерство інфраструктури і уряд ухвалюють", - заявив він.

Нагадаємо, Україна від 26 травня припинила авіасполучення з Білоруссю. Також українським авіакомпаніям і літакам заборонено виконувати польоти в повітряному просторі цієї країни.

Нагадаємо, 23 травня у Білорусі примусово посадили цивільний рейс компанії Ryanair, а після цього затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича, який був на борту. Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. Щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача. Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують: наказ підняти винищувач віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут. 

Роман Протасевич – активний учасник акцій проти Лукашенка. Пів року тому режим оголосив журналіста у міжнародний розшук. Його звинувачують в екстремізмі та тероризмі, максимальне покарання за таке в Білорусі - це смертна кара. Протасевич неодноразово заявляв, що за ним стежать. 

Затримання Романа Протасевича: в ООН назвали дії Мінська нехтуванням міжнародним правом

Затримання Романа Протасевича: в ООН назвали дії Мінська нехтуванням міжнародним правом