Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Це не захисники, а варвари: у Львові обурилися нічній облаві військових на призовників

Армійці ж звітують про два десятки виписаних повісток до військкоматів.

Події в провулку Крива Липа поблизу одного з популярних у Львові нічних клубів обурили працівників цього закладу та правозахисників. Люди вважають незаконними дії військових, котрі заблокували територію та почали тотальну перевірку документів в осіб призовного віку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"У мене напарниця зміну здавала, по неї хлопець приходить завжди. Вона сказала, що підійшли у військовій формі до них і сказали: покажіть ваші документи. Подивилися, він служив, то вони його не чіпали", - розповіла офіціантка Маряна Хамуляк. Вона вважає, що такими діями армійці лише розлякали клієнтів її закладу. "Так увірватися – клієнти сиділи і не знали, що робиться. Багато клієнтів пішло, втратили людей. Не мають так вчиняти – навпаки, мають показувати цивілізованість, порядність. Вони наші захисники. А це якісь варвари, інакше не скажеш", - різко відреагувала працівниця закладу.

ВідеоУ Львові військові влаштували облаву на призовників у нічному клубі

Її колега Артем Степаненко взагалі сумнівається в тому, що дії військових були правовими. "Перевіряли кожного перехожого. Змушує задуматися: це взагалі законно? Кожного перехожого! Це порушення прав. Ти у вільний час відпочиваєш", - дивується офіціант. У відповідь армійці кажуть, що армія не проводить облав і нікого не затримує, а лише вручає повістки. Тепер зо два десятки призовників у понеділок мають з’явитися до військкомату.

Правозахисники ж таку ініціативу з поліпшення параметрів призову критикують. "Є натовп людей, вони не винуваті ні в чому, поки цього не довів суд. Отримали вони повістку чи не отримали. Так, передбачена відповідальність за те, що людина ухиляється від строкової служби, але заведіть кримінальну справу, заведіть показово 10-15 справ, щоб люди знали: ага, якщо я не йду в армію, то у мене буде відповідальність", - радить Масі Найєм.

Це вже не перший випадок останніми днями в Україні, коли військкомати намагаються виконати план із призову за допомогою облав. Тиждень тому в Києві поліція влаштувала рейд у нічному клубі Jugendhub.

Кореспондент ТСН Марічка Кужик

Залиште свій коментар

Вибір редакції