"Це питання днів": в ЄС анонсували відкриття кордонів для України та визнання сертифікату вакцинації

"Це питання днів": в ЄС анонсували відкриття кордонів для України та визнання сертифікату вакцинації

Associated Press

У Єврокомісії повідомили, що невдовзі ухвалять позитивне рішення щодо відкриття кордонів для України.

Євросоюз ухвалить рішення про відкриття кордонів для українських громадян протягом декількох днів.

Про це заявив віцепрезидент Європейської Комісії з міжвідомчих відносин та прогнозування Марош Шефчович в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Я знаю, що якщо говорити про випадки інфікування (COVID-19. - Ред.), ваші цифри виглядають багатообіцяючими. Тож я вважаю, що позитивне рішення - це питання днів. Як ви розумієте, тут всі дуже обережні, тому що ми бачимо, наскільки ситуація нестабільна. Але все вказує на позитивне рішення щодо відкриття кордонів для України та визнання ваших сертифікатів COVID", - сказав Шефчович.

Віцепрезидент Єврокомісії також відзначив, що український COVID-сертифікат виглядає так само, як європейський.

"Маю сказати, що вчора ми з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем багато часу провели разом, "граючи" з нашими смартфонами, і мене дуже вразило те, що у нього в смартфоні: сертифікат COVID, який точно такий самий, як у мене", - сказав він.

Зазначимо, нині кожна країна має повну самостійність у рішеннях щодо своїх кордонів. Тому — хтось може все одно вимагати ПЛР-тест при перетині кордону. Хтось — сертифікат вакцинації. Хтось — пускатиме всіх. Тож перед кожною поїздкою потрібно як і раніше ретельно перевіряти правила в’їзду. І особливо під час подорожей всередині ЄС варто також це робити.

Нагадаємо, українцям почали видавати свідоцтва про вакцинацію міжнародного зразка. Утім, для цього потрібно вакцинуватися двома дозами препарату, який є визнаний у ЄС. Наразі Європейське медичне агентство сертифікувало такі вакцини:

  • Moderna / Spikevax;
  • Pfizer-BioNTech / Comirnaty;
  •  Johnson & Johnson / Janssen;
  • Oxford-AstraZeneca / Vaxzevria (вироблену на европейських заводах).

Новини світу: ЄС вніс Україну до "зеленого списку" – що це означає для українців

Новини світу: ЄС вніс Україну до "зеленого списку" – що це означає для українців
Наступна публікація