Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Це рейдерське захоплення!": екс-голова Конституційного суду збирається оскаржувати своє звільнення

Шевчук заявляє про порушення закону.

Колишній голова Конституційного суду Станіслав Шевчук збирається оскаржувати своє звільнення у суді, вважаючи його "рейдерським захопленням" з боку своїх колег.

Про це він розповів в ефірі Громадського.

"Це по суті рейдерське захоплення посади голови Конституційного суду, оскільки були порушені процедури, закони і регламент", — сказав Шевчук.

За його словами, інші судді не можуть звільнити голову Конституційного суду, якщо він сам не подасть у відставку. Але його звільнили як суддю.

"Голова суду і суддя — це два різні статуси. Звільнити мене як голову за ініціативою суддів неможливо, можна тільки як суддю звільнити за дисциплінарний проступок. Всі звинувачення, які мені висунули, не стосуються мене як судді: я розглядаю справи і все нормально, а стосуються деяких моментів моєї управлінської діяльності. Тобто, висунули звинувачення як голові, а звільнили як суддю", — розповів Станіслав Шевчук.

Раніше повідомлялося, що судді КСУ висловили Шевчуку недовіру. Правових наслідків це рішення не мало - законом не прописана процедура звільнення голови суду, окрім як за власним бажанням. Але судді розпочали голосування за його відставку з посади судді - і він автоматично втратив посаду.

Конституційний суд оприлюднив висновок комісії, за яким звільнили главу КСУ Шевчука.

На його місце було призначено Наталю Шаптала. Звільнений Станіслав Шевчук оголосив про намір оскаржити свою відставку.

ВідеоНового голову Конституційного суду має призначити Верховна Рада за своєю квотою

У парламенті жваво обговорюють ситуацію в Конституційному суді. Парламентські правники переконані, що перестановки там ніяк не вплинуть на проведення інавгурації. Однак серед депутатів є ті, хто вважає, що новопризначена голова Конституційного суду Наталія Шаптала не найкраща кандидатура, яка б мала очолювати найвищий суд в Україні.    

Нового голову Конституційного суду має призначити Верховна Рада за своєю квотою

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції