Центральна влада допоможе регіонам комфортно перейти на ринкові умови газопостачання - Кирило Тимошенко

Дата публікації
Перегляди
161
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Центральна влада допоможе регіонам комфортно перейти на ринкові умови газопостачання - Кирило Тимошенко

Вже розроблений окремий законопроєкт, який передбачає врегулювання питань попередніх боргів за теплопостачання.

Після припинення дії спеціальних зобов'язань (ПСО), за якими теплокомуненерго повинні були закуповувати газ у НАК "Нафтогаз України", з 20 травня регіони будуть самостійно укладати контракти з постачальниками на ринкових умовах. Центральна влада забезпечить максимальну підтримку містам, щоб процес цього переходу пройшов максимально комфортно і ефективно. 

Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, який відповідає за регіональну політику.

"Ринкові відносини – це уже реальність. Це анонсувалось давно. Частина міст уже працюють без ПСО (Положення про спеціальні обов'язки, відповідно до якого діяв "Нафтогаз України" - Ред.). Водночас ми розуміємо, що скасування фіксованої ціни на газ бентежить і багатьох керівників теплокомуненерго і, звісно, мерів" , - написав Тимошенко у Facebook.

\Для завчасного вирішення проблемних питань і створення комфортних умов для регіонів під час переходу на ринкові умови газопостачання в Офісі Президента під головуванням Кирила Тимошенка 20 травня було проведено нараду за участю міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, голови правління "Нафтогаз України" Юрія Вітренка та представників областей і міст.

Представники регіонів і центральної влади, за словами Тимошенка, домовилися, зокрема, про те, що "Нафтогаз" найближчим часом вийде з довгостроковими ціновими пропозиціями, які не будуть передбачати великих передоплат або банківських гарантій. Це необхідно для того, щоб міська влада змогла завчасно, до настання опалювального сезону 2021-2022, встановити власні регіональні тарифи.

Також вже розроблений окремий законопроєкт, який передбачає врегулювання питань попередніх боргів за теплопостачання.

Окремо заступник голови ОП нагадав, що Меморандум про взаєморозуміння стосовно врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води, підписаний в лютому між урядом і міськими головами з ініціативи Президента Володимира Зеленського, продовжує діяти і його виконання контролює Офіс Президента, "щоб перехідний період для українських міст пройшов якнайвдаліше".

"Наше головне завдання - при повному переході на ринкові відносини забезпечити стійке проходження опалювального сезону. Готуємося до цього вже з весни", - заявив Тимошенко.

Дата публікації
Перегляди
161
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація