Церковне свято 19 липня: день пам'яті святої діви Юліанії Ольшанської, покровительки Волині

Церковне свято 19 липня: день пам'яті святої діви Юліанії Ольшанської, покровительки Волині

Вікіпедія

Дізнайтесь, яке сьогодні церковне свято по православному календарі. Читайте більше цікавого на сайті ТСН.

19 липня православна церква вшановує пам'яті святої діви Юліанії Ольшанської, яка померла у віці 16 років, а її мощі зберігаються у Ближніх печерах Києво-Печерського монастиря. Ще цю святу називають покровителькою Волині їй навіть у м. Дубровиця Рівненської області встановили та освятили пам'ятник. 

Історія свята

Юліанія Ольшанська була дочкою князя Юрія Ольшанського, який був одним із фундаторів Києво-Печерського монастиря. Княжна померла у віці 16 років приблизно в 1540 році та згодом була канонізованою православною церквою. 

У 17 столітті біля Успенського собору знайшли труну із мощами Юліанії. Також там був напис: "Іуліанія, княжна Ольшанська, дочка князя Георгія Ольшанського, що почила дівою у рік від народження свого шістнадцятий". 

Тоді діву перепоховали без належного вшанування її мощей. Проте існує легенда, що київському митрополиту Петру Могилі приснилась Юліанія, яка поцікавилась, чому її святі мощі належно не вшанували. Тоді ж святу було канонізовано. 

Значення святої Юліанії для православної церкви

Про дива, які сотворила Юліанія є одразу кілька легенд. Одна з них - до монастиря прийшов невідомий чоловік та попросив відкрити труну, щоб він міг помолитись святій. Коли це зробили, чоловік раптово впав та помер. Згодом виявилось, що це - злодій, який вкрав перстень святої Юліанії. 

Друге боже знамення від святих мощів було 1667 року ігумену Михайлівського Золотоверхого монастиря в Києві Феодосію Софоновичу. До нього уві сні прийшла Юліанія, яка поцікавилась, а чому він не молиться та не вшановує її мощей. Тоді Феодосій кожен день молився святій Юліанії. 

Ця православна свята вважається покровителькою Волині. Її моляться у випадку сімейних проблем та негараздів. 

Що можна та що заборонено робити у це свято

  • Святу Юліанію вважають покровителькою родини, а тому найкраще цей день присвятити своїм рідним - батькам, дітям, дружині чи чоловіку. 
  • У цей день не можна лихословити та говорити брехню. 
  • Не можна також ображати рідних та друзів. 

Читайте також: Різдво Іоанна Предтечі: традиції і таємниці свята, як привітати Івана з Днем ангела.

Новини України: київські медики влаштували забіг на честь свого професійного свята

Новини України: київські медики влаштували забіг на честь свого професійного свята
Наступна публікація