Церковні свята 20 липня: вшановують Тому Малейського та не радять носити прикраси

Церковні свята 20 липня: вшановують Тому Малейського та не радять носити прикраси

Дата публікації
Перегляди
428
Церковні свята 20 липня: вшановують Тому Малейського та не радять носити прикраси

uk.wikipedia

У цей день також заборонено відмовляти у допомозі.

20 липня православна церква вшановує пам'ять християнського святого та чудотворця часів Візантії Томи Малейського, який був багатим та хоробрим воїном, згодом став пустельником та Святого Акакія Синайського, який був послушником в монастирі.

Історія свята

Святий Тома Малейський був родом з Малеї і жив у IX ст. Замолоду був багатим і хоробрим вояком. За Божою ласкою полюбив Христа і одягнувся в чернечу рясу. Віддалившись від усіх світських справ, він відвідував побожних пустельників. Згодом Тома оселився на Малейській горі в Лаконії, де боровся з численними спокусами і за Божою ласкою підкорив своє тіло духові, ставши справжнім переможцем над собою. Помер Тома у глибокій старості. На його гробі діялися численні чуда.

Життя і подвиги святого Фоми не могли сховатися від навколишніх, до нього почали стікатися люди, які шукали духовного керівництва, а також страждали від хвороб, бо він отримав від Бога благодать зцілення недуг. Багато віруючих отримували допомогу за молитвами преподобного і після відходу до Бога.

Крім того, цього дня церква вшановує пам'ять Святого Акакія Синайського, який жив в VI столітті. Він був послушником у монастирі. Покірливий чернець був дуже терпеливий і беззаперечно слухав свого наставника з жорстким характером, який примушував преподобного працювати понад міру, морив його голодом, нещадно бив. Попри це преподобний Акакій покірно переносив всі приниження і дякував Господеві за все. Невдовзі святий Акакій помер. Його смерть сприяла наверненню його наставника. 

https://azbyka.ru/

Що можна та що заборонено робити у це свято

  • Не варто цього дня носити прикраси.
  • Не можна нехтувати хатньою роботою,варто все сумлінно виконувати.
  • Заборонено відмовляти у допомозі.
  • Щоб у домі завжди був достаток, сьогодні не беріться за прання.

Читайте також: Церковне свято 19 липня: день пам'яті святої діви Юліанії Ольшанської, покровительки Волині

Наступна публікація