Церковне свято 20 жовтня: день пам'яті преподобного Сергія Печерського, у народі - Сергій Зимовий

Дата публікації
Перегляди
456
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Церковне свято 20 жовтня: день пам'яті преподобного Сергія Печерського, у народі - Сергій Зимовий

Фото: https://azbyka.ru/

Сонячна погода на Сергія Зимового означає, що тепло буде ще три тижні.

20 жовтня православна церква відзначає пам'ять двох святих, що носили ім'я Сергій - преподобного Сергія Печерського та преподобного Сергія Вологодського. У народі цей день назвали Сергій Зимній, бо цього дня могли вдарити перші морози.

Історія свята

Преподобний Сергій Печерський, жив в 13 столітті. Головним його подвигом називають повне зречення від власної волі і досконалий послух настоятеля. За це Сергій отримав прізвисько слухняно.

Інший святий - Сергій Нуромський, або Вологодський, жив в 14-15 століттях. За переказами, він був греком за походженням і прийшов до Русі, щоб стати учнем Сергія Радонезького, про духовні подвиги якого багато чув. Через деякий час Сергій з благословення свого настоятеля пішов на північ, на річку Нурмі, щоб віддатися там самоті. Там йому довелося пережити бісівські спокуси і напад розбійників, від яких зміг врятуватися дивом молитви. Поступово навколо Сергія почали збиратися паломники, і утворилася Нуромська обитель.

Через багато років після своєї кончини преподобний Сергій Нуромський з'явився благочестивій людині Никифору і велів розчистити свою могилу. Никифор вважав це чудо звичайним сном і в покарання втратив здатності рухатися. Лікування він отримав тільки біля труни святого. Коли могилу Сергія все ж привели в порядок, біля неї почали відбуватися зцілення.

Народні традиції і прикмети

Згідно з традицією, з самого ранку на Сергія Зимового годували спочатку домашню худобу, і лише після цього за сніданком збиралася вся родина. Вважалося, що тоді тварини — від коня і корови до кота і собаки — не будуть хворіти і стануть приносити більше користі.

Також побутував обряд, за яким піч мав розтопити наймолодший у сім’ї — тоді тепло і затишок залишаться в хаті на всю зиму.

Поки водойми не покрилися кіркою льоду дбайливі господарі поспішали опустити на дно озера, річки або виру бочки з засоленими огірками. Відомо, що під льодом температура води ніколи не опускається нижче + 4С і завжди залишається стабільною. Складно знайти кращі умови для зберігання солоних огірків. Навесні бочки діставали з води і на столі з’являлися смачні просолені огірки. Вигляд у них був такий, як ніби їх щойно зняли з грядки. Та й на смак такі огірки були набагато краще, ніж ті, що зберігалися в льохах.

Фото: Pexels
  • Сніг 20 жовтня – зима буде ранньою.
  • Сонячна погода на Сергія Зимового означає, що тепло буде ще три тижні.
  • Блідий місяць – чекайте дощу.

Що заборонено робити 20 жовтня

  • Цього дня господині за повір’ями не повинні працювати з тістом — вірили, що випікання або інші приготування можуть принести нещастя, причому всім рідним і близьким.
  • Також сьогодні не варто сперечатися та конфліктувати, адже це може погано закінчитися.

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Який сьогодні день
Дата публікації
Перегляди
456
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація