Церковне свято 23 серпня: день пам'яті святого Лаврентія

Дата публікації
Перегляди
1172
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Церковне свято 23 серпня: день пам'яті святого Лаврентія

Фото: https://azbyka.ru/

Цього дня дивилися на воду в річках та віщували якими будуть осінь та зима.

23 серпня православна цекрва вшановує пам'ять святого Лаврентія Римського, який жив в 3 столітті і служив архідияконом римської християнської громади.

Історія свята

Згідно з житієм, Лаврентій походив із міста Оска на території сучасної Іспанії та був учнем архідиякона Сикста. Коли Сикст став римським єпископом, Лаврентій був висвячений в диякони; йому доручили нагляд за майном церкви і турботу про бідних. Коли імператор Валеріан оголосив гоніння християн, багатьох священиків страчували, а простих християн позбавляли майна і виганяли з міст. Однією з перших жертв став наставник Лаврентія, обезголовлений за вироком правителя.

Йдучи на смерть, Сикст передбачив своєму учневі, що незабаром і він піде його шляхом, і велів продати всі церковні скарби і роздати гроші нужденним християнам. І дійсно, незабаром Лаврентія кинули до в'язниці, де він здійснював чудеса, зціляв хворих і тим самим багатьох обернув на свою віру. Коли римський префект зажадав віддати скарби церкви державі, Лаврентій попросив три дні терміну. За цей час він роздав майно бідним, а після заявився до правителя з натовпом жебраків і калік, сказавши: "Ось справжні скарби церкви". Розгніваний префект наказав піддати Лаврентія жорстоким тортурам, від яких святий і помер.

Народні традиції і прикмети

Опівдні на Лаврентія люди виходили дивитися на воду в річках і озерах: якщо вона тиха і спокійна - осінь буде тихою, а зима - без завірюх і хуртовин. Звертали увагу і на погоду: сильна спека або сильні дощі віщували те ж саме на всю осінь. Ці ж прикмети віщували гарну рибалку в кінці літа - початку осені.

  • Якщо з'явилася вечірня зоря з червонястим відтінком, а призахідне сонце також розчервонілося — вночі збереться на грозу.
  • Коли літньої пори в прохолодну погоду чути грім, то така погода буде довго.
  • Якщо бур'яни влітку ростуть особливо високі — зима сніжна.
  • Перед негодою квітоніжки картоплі згинаються донизу.
  • Якщо морква схилилися — скоро задощить.
Фото: pixabay.com

Що заборонено робити 23 серпня

  • На Лаврентія не можна купатися в річках і будь-яких інших водоймах.
  • Не рекомендується робити манікюр і педикюр.
  • Не можна прибирати в будинку. 
  • Варто утриматися від приготування іжі.
  • Не варто братися за спиці і голки.

Читайте також: Церковне свято 22 серпня: день пам'яті апостола Матфія

Наступна публікація