Церковне свято 24 липня: день рівноапостольної княгині Ольги. Як привітати Ольгу з днем ангела

Церковне свято 24 липня: день рівноапостольної княгині Ольги. Як привітати Ольгу з днем ангела

Церква шанує княгиню Ольгу, як святу жінку, що  започаткувала християнство на Русі.

У цей день, 24 липня, православний світ шанує пам’ять рівноапостольної княгині Ольги, православні жінки на ім’я Ольга святкують День ангела (іменини Ольги).

Церква шанує княгиню Ольгу, як святу жінку, що  започаткувала християнство на Русі. Вважає її рівноапостольною - через її палку та дієву проповідь Христової віри.

Історія свята

Княгиня Ольга стала першою християнкою Київської Русі та першою жінкою-християнкою на Русі. А ще - першою жінкою-правителем Київської Русі.

Народилася Ольга у язичницькій родині та стала християнкою вже у зрілому віці. Молода Ольга вражала своєю красою та мудрістю. Після першої ж розмови з князем Ігорем той не міг її забути, та згодом одружився.

Княгиня Ольга-язичниця була сувора та невблаганна. Коли князя Ігоря жорстоко вбили древляни, а їй пропонували вийти заміж за того, хто вбив її чоловіка, вона вирішила помститися. І помстилася, але не один, а чотири рази, доки древляни не підкорилися Києву.

Княгиня Ольга правила мудро, встановила адміністративний порядок на Русі, укріпила владу Києва.

Княгиня Ольга стала християнкою

У 955 році у Константинополі прийняла християнську віру з іменем Олена. Після повернення до Києва, вона почала апостольське служіння, привела до Христа багатьох киян. Але син княгині Святослав так і залишився язичником, всіляко перешкоджав її проповіді Христа, та врешті-решт покинув стару матір в Києві, переїхавши до Переяславця.

Повернувся він, тільки коли у 968 році Київ взяли в облогу печеніги, а княгиня Ольга з онуками, серед яких був і Володимир, опинилися у смертельній небезпеці. Після звільнення від навали печенігів свята княгиня Ольга була дуже хворою, вмовила сина не їхати до Переяславця до її смерті. До останнього подиху вона молилася Богу, щоб син прийняв Христову віру, але це не сталося. 11 липня (24 липня - за новим стилем) 969 року свята княгиня відійшла до Господа.

Проте молитви її не були марні. Через 19 років онук святої княгині Ольги князь Володимир прийняв Хрещення. Він побудував в Києві перший кам'яний храм  - Десятинну церкву, куди були перенесені нетлінні мощі святої рівноапостольної Ольги. Над її гробницею влаштували дивне віконце, що відчинялося тільки тим, хто підходив з вірою у Бога. Біля мощей почали творитися дива та зцілення.

День ангела Ольги

Ім’я Ольга і досі є одним з найпопулярніших жіночих імен. А носії імені Ольга мають риси своєї небесної покровительки. Ольги сміливі, рішучі, мудрі та цілеспрямовані.

На день ангела Ольгам варто помолитися та подякувати своїй небесній покровительці, сходити до храму, заказати молебень за здоров’я близьких та рідних.

Ользі можна подарувати ікону їхньої небесної покровительки, або зробити інший невеличкий подарунок, корисний для душі, а також привітати мудрими побажаннями.

Привітання з днем ангела Ольги

Ольга походить від чоловічого імені Олег, та перекладається із давньоскандинавської як “свята”. А зі старослов’янської мови - “сонячна”, “велика”.

- Дорога Ольго, я тебе вітаю і хочу побажати завжди бути вільним і гордим птахом, летіти назустріч своїм мріям і бажанням, у будь-якій справі проявляти свій талант і високий інтелект, із впевненістю і легкістю досягати всіх цілей, повністю віддаватися добрим і світлим почуттям, зберігати в серці любов, а в душі — щастя.

- Бажаю, щоб усе задумане здійснилось у житті,

З Днем Ангела Ольго, моя добра й мила,

Хай буде радість у твоїй душі,

І понад все - щоб була ти щаслива!

- Люба Ольго! У кожного з нас є ангел-охоронець, і хоч ніхто його ніколи в житті не бачив, але все одно він завжди десь близько. Хочу в день твоїх іменин побажати тобі та твоєму ангелові більше сонячних днів!

- Ти носиш ім'я великої княгині, ти — найвідважніша жінка, яка вміє створювати і берегти домашнє вогнище. Я від всього серця вітаю тебе з твоїм святом, бажаю тобі кохання і жіночого щастя, нехай вони супроводжують тебе все твоє життя. Я пишаюся знайомством з такою великодушною людиною, доброю подругою, доброю матір'ю і розуміючою дружиною. Нехай цей день стане для тебе чудовою казкою, де героями будуть твої близькі та улюблені люди.

Наступна публікація