Церковне свято 28 січня: день пам’яті преподобного Павла Фівейського

Дата публікації
Перегляди
1368
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Церковне свято 28 січня: день пам’яті преподобного Павла Фівейського

28 січня - день пам'яті Павла Фівейського / Фото: commons.wikimedia.org

28 січня в православному календарі — день пам’яті преподобного Павла Фівейського.

Яке сьогодні церковне свято

28 січня Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Павла Фівейського. Він був християнським ченцем, який більшу частину свого життя провів на самоті і помер під час молитви Господу.

Преподобний Павло народився в місті Фіваїди (Єгипет). Рано залишився сиротою і зазнав гонінь з боку родичів, які хотіли забрати собі його майно. Втікаючи від жорсткого переслідування імператора Декія (правив від 249 до 251 року), Павло натрапив на маленьку печеру в пустелі і почав в ній жити.

Вдень і вночі преподобний молився Богу. Їжу йому приносив ворон (хліб та фініки), а одягом слугувало пальмове листя. 341 року Павло помер, стоячи на колінах і молячись Богу. Йому було 113 років, 91 з яких він прожив в самотності у своїй печері.

В V столітті біля печери, в якій жив Павло Фівейський, був заснований монастир Копської православної церкви / Фото: commons.wikimedia.org

Саме преподобного Павла вважають батьком православного чернецтва. В V столітті біля печери, в якій жив святий чоловік, був заснований монастир Копської православної церкви. Розташований він поблизу Червоного моря в Аравійській пустелі. Першими його жителями були монахи з Сирії та Єгипту, які поклонялися могилі Павла Фівейського.

Народні традиції на 28 січня

28 січня в народі називали “Павлів день”. Так як це вже кінець зими, дні поступово ставали довшими, пізніше темніло, а тому в народі ходило повір’я: “Павло прийшов і день додав”. А ще вірили, що цього дня набирають сили відуни та ворожки. Церква завжди негативно ставилася до різних чаклунів, ворожок, відунів, а тому закликала цього дня молитися святому Павлу, щоб він захистив людину від негатива.

28 січня защебетали снігурі, значить скоро зміниться погода / Фото: Pexels

Народні прикмети 28 січня

  • Погода вітряна, значить рік буде дощовим.
  • На вікнах видно візерунки у вигляді колосків, можна очікувати на хороший врожай пшениці.
  • На небі багато зірок до врожаю льону.
  • З півночі насуваються хмари, варто чекати похолодання.
  • Защебетали снігурі, значить скоро зміниться погода.

Що не можна робити 28 січня

  • 28 січня не можна сваритися зі своїми близькими, адже сварки цього дня можуть призвести до ще більшого розпалювання конфлікту.
Наступна публікація