Церковне свято 31 липня: день пам'яті святого Якинта і святого Еміліана

Церковне свято 31 липня: день пам'яті святого Якинта і святого Еміліана

31 липня традиційно завершувалися жнива.

Сьогодні, 31 липня, православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Якинта та Еміліана. Цього дня традиційно завершують жнива та починається заготівля до зими: роблять соління та варення.

Історія свята

Сьогодні православні шанують пам'ять святого Якинта. Він жив у IV ст. Його вбили його за те, що він не хотів поклонятися поганським богам. Одного разу він побачив, як нерозумні язичники поклоняються пустому всередині дереву. Тоді ж він пішов і зрубав його. За це святого схопили і привели до правителя міста і за його наказом мученику вибили зуби, жорстоко його побили, потім прив'язали до нього мотузки і волокли по землі. Пізніше кинули до темниці, де він віддав дух Господеві.

Також сьогодні згадують мученика Еміліана, який постраждав за віру в часи імператора Юліана Відступника. У ті часи християн жорстоко переслідували і піддавала жорстоким тортурам. Святий Еміліан був рабом місцевого градоначальника і таємним християнином. Обурений жорстоким указом, святий Еміліан проник в язичницьке капище, розбив молотком статуї ідолів, перекинув вівтарі і світильники і вийшов, ніким не помічений. Незабаром язичники виявили, що капище розгромлене. Розлючений натовп почав бити одного селянина, який випадково проходив повз. Тоді святий Еміліан голосно крикнув, щоб не чіпали невиновну людину, і зізнався, що сам капище зруйнував. Його схопили і потягли до судді Капітоліну. За наказом сановника святого Еміліана довго і нещадно били, а потім засудили на спалення. Кинутий в багаття, він не загинув, але полум'я обпалило багатьох стояли навколо язичників. Багаття згасло, святий Еміліан ліг на вугілля і з молитвою віддав дух свій Господу. Згодом в Константинополі була збудована церква на честь святого мученика Еміліана, куди і перенесли його святі мощі.

Що можна і що заборонено робити цього дня

  • Не можна багато фізично працювати
  • Не можна гучно кричати
  • Не можна вживати алкоголь
  • Не можна працювати у саду
  • Не можна ображатися
  • Не можна байдикувати

Читайте також: Серпень 2021: скільки свят та вихідних очікувати українцям

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Який сьогодні день
Наступна публікація