Церковний скандал на Львівщині: священика звинуватили в небаченому здирництві

Парафіяни кажуть, що в храмі все поставлено на комерційну основу.

На Львівщині священик відмовлявся відспівувати чоловіка, поки йому не заплатять гроші за похорон. Обурені систематичними поборами парафіяни надали справі розголосу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Ви як сказали цього року? Хто хоче, щоб правилося кожної суботи за померлих – даєте карточку і 100 гривень наперед. Народ, так було?", - пригадують люди поведінку свого настоятеля. Терпець їм увірвався після останнього похорону, коли священик відмовлявся відспівувати батька Галини Покітко. "Сказав, його до церкви він не візьме хоронити, а закопати, як собаку, зразу на цвинтар напряму, бо мій батько не ходив до церкви", - каже донька померлого. Люди вмовили священика відспівати небіжчика, бо той не міг ходити до церкви через хворобу, але священик погодився не задарма. "Сказав: прошу заплатити, бо служба не відбудеться до кінця. Брат йому дав 700 гривень, у це входило і послуги дяка, тобто його дружини, сімейний бізнес", - каже Галина.

ВідеоНа Львівщині священик відмовлявся відспівувати чоловіка, поки йому не заплатять

Натомість священик УГКЦ твердить, що всі пожертви відданні на розсуд людей і він їх не вимагає. "Я ніяку ціну нікому не називав", - переконує отець Іван Громик. Але селяни наполягають, що розцінки той таки запровадив, щойно став на службу, а править одразу в двох селах –Коропуж та Хижевичі. "За причастя, шестеро дітей ішли, кожна мама мала поставити 200 гривень. Хрестини в неділю, я була хресна мама, сказав, поки не заплатите за цілий рік, я дитину не допущу", - розповідає Наталія Рочняк. "На великодні свята, коли посвячують кошики, треба заплатити, хто скільки може, не введено в тариф, але такого в нас ніде не було", - каже Віра Николяк.

Поведінка священика допікла навіть ветеранам АТО, які докоряють греко-католику і кличуть до його совісті. "Священиків я бачив, капеланів, які з нашими хлопцями разом в окопах молилися, допомагали. А якшо священик хоче гроші – то не є священик", - вважає один із військових. Окрім того, люди обурюються не лише здирництвом, але й різкою манерою поводження з парафіянами. "Я шось сказала, а він каже: стуліть собі писок. Мені так було образливо, шо до церкви навіть тепер не хочу ходити", - скаржиться старенька парафіянка Катерина Ільчишин. "Я є також грішна людина, один Бог без гріха, всі ми немічні", - відповідає на це священик.

На Чернігівщині священик Московського патріархату збив мотоцикліста

Люди показують папку зі скаргамина отця, які надсилали до єпархіального управління, однак там, вважають, у священика ж впливові покровителі, зокрема кум. "Кум – це ще не родина, це тільки кум. У вхідній документації немає жодних звернень", - твердить канцлер Стрийської єпархії УГКЦ отець Володимир Ждан. Там обіцяють у разі надходження звернень від парафіян відправити до села комісію, яка перевірить діяння настоятеля.

Кореспондент ТСН Марічка Кужик

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: