Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Церковний скандал на Львівщині: священика звинуватили в небаченому здирництві

Церковний скандал на Львівщині: священика звинуватили в небаченому здирництві

Парафіяни кажуть, що в храмі все поставлено на комерційну основу.

На Львівщині священик відмовлявся відспівувати чоловіка, поки йому не заплатять гроші за похорон. Обурені систематичними поборами парафіяни надали справі розголосу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Ви як сказали цього року? Хто хоче, щоб правилося кожної суботи за померлих – даєте карточку і 100 гривень наперед. Народ, так було?", - пригадують люди поведінку свого настоятеля. Терпець їм увірвався після останнього похорону, коли священик відмовлявся відспівувати батька Галини Покітко. "Сказав, його до церкви він не візьме хоронити, а закопати, як собаку, зразу на цвинтар напряму, бо мій батько не ходив до церкви", - каже донька померлого. Люди вмовили священика відспівати небіжчика, бо той не міг ходити до церкви через хворобу, але священик погодився не задарма. "Сказав: прошу заплатити, бо служба не відбудеться до кінця. Брат йому дав 700 гривень, у це входило і послуги дяка, тобто його дружини, сімейний бізнес", - каже Галина.

Відео На Львівщині священик відмовлявся відспівувати чоловіка, поки йому не заплатять

Натомість священик УГКЦ твердить, що всі пожертви відданні на розсуд людей і він їх не вимагає. "Я ніяку ціну нікому не називав", - переконує отець Іван Громик. Але селяни наполягають, що розцінки той таки запровадив, щойно став на службу, а править одразу в двох селах –Коропуж та Хижевичі. "За причастя, шестеро дітей ішли, кожна мама мала поставити 200 гривень. Хрестини в неділю, я була хресна мама, сказав, поки не заплатите за цілий рік, я дитину не допущу", - розповідає Наталія Рочняк. "На великодні свята, коли посвячують кошики, треба заплатити, хто скільки може, не введено в тариф, але такого в нас ніде не було", - каже Віра Николяк.

Поведінка священика допікла навіть ветеранам АТО, які докоряють греко-католику і кличуть до його совісті. "Священиків я бачив, капеланів, які з нашими хлопцями разом в окопах молилися, допомагали. А якшо священик хоче гроші – то не є священик", - вважає один із військових. Окрім того, люди обурюються не лише здирництвом, але й різкою манерою поводження з парафіянами. "Я шось сказала, а він каже: стуліть собі писок. Мені так було образливо, шо до церкви навіть тепер не хочу ходити", - скаржиться старенька парафіянка Катерина Ільчишин. "Я є також грішна людина, один Бог без гріха, всі ми немічні", - відповідає на це священик.

Фотогалерея На Чернігівщині священик Московського патріархату збив мотоцикліста (11 фото)

Люди показують папку зі скаргамина отця, які надсилали до єпархіального управління, однак там, вважають, у священика ж впливові покровителі, зокрема кум. "Кум – це ще не родина, це тільки кум. У вхідній документації немає жодних звернень", - твердить канцлер Стрийської єпархії УГКЦ отець Володимир Ждан. Там обіцяють у разі надходження звернень від парафіян відправити до села комісію, яка перевірить діяння настоятеля.

Кореспондент ТСН Марічка Кужик

Залиште свій коментар

Вибір редакції