Церковний заколот. Філарет кличе до себе всіх київських священиків

Дата публікації
Перегляди
18к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Церковний заколот. Філарет кличе до себе всіх київських священиків

Фото: Associated Press

Почесний патріарх хоче відновити УПЦ КП.

Почесний патріарх ПЦУ Філарет у понеділок, 3 червня, скликає до себе всіх київських священиків.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав єпископ ПЦУ Адріан (Кулик).

За його словами, Філарет начебто вимагатиме від священиків присягнути Київському патріархату.

"Мені телефонують священики-настоятелі Київських храмів, які досі (формально) під керівництвом колишнього Київського митрополита Філарета (Почесного Патріарха), із запитанням: "Владико, Філарет скликає всіх священиків Києва до себе на Пушкінську 36 у понеділок на 11 годину. Він буде вимагати (шантаж/залякування/погрози) від нас, щоб ми підписали присягу на вірність УПЦ КП і йому персонально як патріарху КП. Що нам робити?" - йдеться в дописі.

Єпископ додав, що храми в столиці тільки формально перебувають під керівництвом Філарета, а священикам порадив самостійно вирішити, чи йти за Філаретом, який охоче реанімувати УПЦ КП, чи залишатися у єдиній Православній церкві України.

Мені телефонують священики-настоятелі Київських храмів, які досі (формально) під керівництвом колишнього Київського...

Опубліковано Bishop Adrian Kulyk-Bogdan Субота, 1 червня 2019 р.

Зазначимо, що між митрополитом ПЦУ Епіфанієм та почесним патріархом Філаретом вже довгий час триває конфлікт. Останній надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

Філарет переконує в тому, що Епіфаній та ПЦУ порушили домовленості, адже нібито обіцяли дозволити керувати Помісною церквою всередині країни, однак "слова недотримали". За словами почесного патріарха, УПЦ КП не була ліквідована та продовжує функціонувати і нею керує він. Своєю чергою в Мінкульті запевняють про ліквідацію Київського патріархату. Такої ж позиції дотримується митрополит Епіфаній, який  29 травня підписав указ та нагадав, що діяльність ліквідованої Української Православної Церкви Київського Патріархату є незаконною.

Ігри церковних престолів: чи минула для церкви загроза розколу та втрати Томосу

Ігри церковних престолів: чи минула для церкви загроза розколу та втрати Томосу

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
18к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація