Церква Москви не вилікувала розкол: Варфоломій у листі до Онуфрія пояснив причини надання Томосу та закликав прийти на Собор

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лист датований ще 12 жовтня.

Вселенський патріарх Варфоломій ще 12 жовтня 2018 року надіслав листа предстоятелю УПЦ МП Онуфрію, в якому пояснив причини надання українській церкві автокефалії, а також закликав його прийти на Об’єднавчий собор та взяти участь у виборах очільника нової церкви.

Відповідний  лист, який датований ще 12 жовтня, опублікував на своїй сторінці у Facebook митрополит УПЦ МП Олександр (Драбинко).

У цьому листі Варфоломій спочатку нагадує Онуфрію про те, що Київська митрополія завжди належала юрисдикції Константинопольської церкви, однак Синод російської церкви в односторонньому порядку спочатку у 1448 році відсік себе від канонічного авторитету, а в 1685 році московський патріарх власноруч призначив київського митрополита, чим займався Константинополь, таким чином порушивши канони.

"Для того щоб вилікувати це порушення і припинити інтенсивні реакції з боку Київського духовенства та мирян, котрі не прийняли неканонічне обрання та не терпіли посягання Московського патріарха, правителі та ієрархи Великої Росії попросили "дати дозвіл Його Блаженству патріарху Московському висвятити Митрополита Київського через те, що митрополія позбавлена законного ієрарха", - продовжує далі Варфоломій.

За його словами, Вселенський патріарх Діонісій IV прийняв це прохання попри порушення канонів та дозволив московському патріарху призначати київського митрополита, однак за однієї умови - щоразу як митрополит Київський звершує безкровне та святе Таїнство, він повинен найперше поминати шановане ім’я Вселенського патріарха.

"Оскільки ця невід’ємна церковна та канонічна умова поминання канонічного церковного авторитету не була дотримана кожним митрополитом міста Києва, з причини, що ця митрополія була повністю підкорена святійшою Церквою Росії, через її небратські інтриги, у порушення Божественних та Святих канонів…  і оскільки Церква Росії також не поважала заклики Патріаршого та "Синодального Листа Дозволу" …. через ці всі причини, наш Святий та Священний Синод, під час сесії від 11 жовтня 2018 року, канонічно відкликав обов’язкову силу патріарших листів благословенного патріарха Діонісія IV від 1686 року, котрі були в односторонньому порядку порушені Вами та російськими патріархами ще багато років тому", - заявив Варфоломій.

Таким чином, історична київська митрополія повинна повернутись до юрисдикції Вселенського патріархату.

"Більш того, Святий та Священний Синод Вселенського Патріархату, під час сесії від 22 квітня 2018 року, прийняв до уваги прохання надіслані час від часу від кліриків та мирян щодо незалежності благословенної української землі, котра була оформлена у окрему суверенну державу, але перш за все маючи за мету вилікувати вже усталені розколи та розділення, оскільки сестринська церква Москви не змогла принести їм вилікування – одностайно вирішили дарувати статус незалежної внутрішньої структури, тобто "автокефалію", Українській державі", - підкреслив Варфоломій.

У листі він зазначає, що це рішення хотів передати Онуфрію через власних представників у Києві, однак той не захотів із ними зустрічатися. Варфоломій також підкреслює, що після Об’єднавчого собору та обрання предстоятеля нової церкви Онуфрій втратить свій титул митрополита Київського.

Вселенський патріарх закликає предстоятеля УПЦ МП разом зі своєю ієрархією взяти участь у цьому Соборі та бути у спілкуванні із очільником УПЦ КП Філаретом та УАПЦ Макарієм, "оскільки вони були повною мірою відновлені нами у архієрействі, але не у своїх посадах і титулах". Варфоломій також зазначає, що Онуфрію дозволено бути кандидатом в очільники нової української церкви.

"Будучи впевненим, що Ваше возлюблене Високопреосвященство також ухвалить ці канонічні рішення Матері Церкви і буде слідувати шляхові єдності для блага українського народу та підтримає автокефалію, котра буде надана, оскільки, як Ваше Високопреосвященство знає, незважаючи на те, що хибно виголошується публічно, що вона (автокефалія – ред.) є єдиним вирішенням для вилікування церковної проблеми України, ми призиваємо на Вас Благодать та невимірну милість Бога отців наших, котрі правильно розділили Ороси та Канони віри у істині від мирських мотивів та нав’язувань", - підсумовує Варфоломій.

Мовою документу (Неофіційний переклад) Його Високопреосвященству митрополиту Київському Онуфрію, возлюбленому брату і...

Опубліковано Oleksandr Drabinko Четвер, 6 грудня 2018 р.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко повідомив дату проведення Об'єднавчого собору в Україні. За словами глави держави, він відбудеться 15 грудня. На ньому буде обрано предстоятеля Помісної української церкви, а також затверджено її статут.

ВідеоСтала відома процедура обрання очільника помісної церкви

Вона прописана у листах, які сьогодні почали отримувати єпископи. Один з них оприлюднив митрополит Олександр Драбинко. У листі йдеться, зокрема, що архієреї запрошуються на Собор разом з одним кліриком та одним мирянином, які теж матимуть право голосу. 

Стала відома процедура обрання очільника помісної церкви

Залиште свій коментар

Вибір редакції