Церкви Московського та Київського патріархатів сперечаються за цвинтарі

УПЦ КП повідомила, що УПЦ МП чинить тиск на столичну владу з метою усунути священиків УПЦ КП від проведення відспівувань на київських цвинтарях.

 УПЦ Київського і Московського патріархатів сперечаються за право проводити відспівування в столиці. Про це пише "Комерсант-Україна".

Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) у понеділок, 13 грудня, повідомила, що Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) чинить тиск на столичну владу з метою усунути священиків УПЦ КП від проведення відспівувань на київських цвинтарях.

За даними УПЦ КП, начальник управління Олексій Горовий отримав від керуючого справами УПЦ МП архієпископа Митрофана (Юрчука) лист, у якому висловлюється стурбованість тим, що священнослужителі УПЦ КП "здійснюють відспівування і поминки" на кладовищах Києва.

У листі нібито стверджується, що "всі чини і таїнства, вчинені ними (представниками УПЦ КП – ред.), вважаються недійсними", а в додатку до листа наводиться список священиків Київського патріархату які проводять служби на столичних кладовищах.

В УПЦ КП також обурені тим, що в останні роки за рахунок кладовищ були побудовані або обладнані каплиці і храми для УПЦ МП, а на Лук'янівському кладовищі храм, що будувався для громади Київського патріархату, керівництвом Управління ритуальних послуг був переданий Московському патріархату. На думку УПЦ КП, все це є порушенням принципу рівного ставлення держави до конфесій

За інформацією УПЦ КП, Олексій Горовий наклав на лист архієпископа Митрофана резолюцію "До відома та використання в роботі" і розіслав її по міських кладовищ.

Проте, в Московському патріархаті всі звинувачення на свою адресу відкинули. Церква наголошує, що таїнства, що здійснюються священиками УПЦ КП, недійсні, оскільки Київський патріархат неканонічен.

"Нічого нового в цьому листі немає. Ми як говорили, що УПЦ КП - неканонічні, а їх таїнства недійсні, так і продовжуємо говорити. По суті, священиків Київського патріархату навіть не можна називати священиками, тому говорити про порушення прав конфесій не доводиться", - заявив прес-секретар УПЦ МП Василь Анісімов.

Він також заявив, що "розкольники з УПЦ КП можуть відспівувати своїх небіжчиків вдома або в своїх храмах, а потім привозити їх на кладовища".

Нагадаємо, вчора повідомлялося, що влада планує надати Московському патріархату податкові пільги.

Читайте також:

Влада надасть Московському патріархату податкові пільги

Київський патріархат заявив про рейдерські атаки з боку Москви

Московський патріархат попросив у Януковича Херсонес

Януковичу дорікнули за надмірну увагу до Московського патріархату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: