Чехія відмовилася відшкодувати українцям моральний збиток за візову аферу

КС Чехії відмовився відшкодовувати моральний збиток українцям, які постраждали внаслідок афери чеських дипломатів з візами у Львові.

Конституційний суд Чехії відмовив громадянам України в позовах на відшкодування моральної шкоди, яка, за твердженнями позивачів, була заподіяна ним при отриманні чеських віз у Львові.

Заявки на отримання віз брала приватна посередницька фірма, в результаті чого кожному прохачеві довелося переплатити по 12 євро. Цю суму заплатили близько 30 тисяч українців, пише ЛIГАБiзнесIнформ.

Влітку 2010 року празький суд визнав вимоги іноземців на повернення платежів обґрунтованими, однак у відшкодуванні їм моральної шкоди відмовив.

Зараз же Конституційний суд підтвердив вердикт нижчої інстанції.

Українці стверджували, що постраждали в результаті того, що телефонний центр отримав доступ до їхніх особистих даних, і відкриття цього центру призвело до затримок в оформленні віз у консульстві.

Скандал з візовою аферою у Львові спалахнув восени 2009 року. 161 українець подав до суду скаргу на МЗС Чехії за те, що Генеральне консульство у Львові протягом 9 місяців, починаючи від липня 2008 року, змушувало прохачів до додаткової оплати за послуги посередника.

За даними чеських засобів масової інформації, таким чином приватна фірма зібрала від близько 30 тисяч українських громадян суму в півмільйона доларів США. Після розкриття афери консула Чехії у Львові Ладіслава Граділа було звільнено.

Читайте також:

Чехія змінила правила видачі віз українцям

Чехія висилає українських дипломатів

Шпигунський скандал: чеських дипломатів висилають з України

Чеських дипломатів спіймали на афері з візами для українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: