Чехія вважає, що справа проти Данилишина політична

У Чехії вирішили, що кримінальна справа проти Данилишина мотивована політично, як плата за його попередню політичну діяльність.

Екс-міністр економіки Богдан Данилишин переслідується в Україні за здійснення своїх політичних прав і свобод.

Про це йдеться у рішенні Міністерства внутрішніх справ Чехії щодо надання політичного притулку Данилишину, текст якого наводить Українська правда.

"Після оцінювання даних, наданих заявником та їх порівняння із даними про країну походження, адміністративний орган зробив висновок, що у своїй країні заявник переслідується за здійснення своїх політичних прав та свобод, згідно параграфу 12, літера а) закону про надання політичного притулку, та що йому необхідно надати політичний притулок", – говориться в тексті.

В документі зазначається, що розглядаючи заяву Данилишина, адміністративний орган, у першу чергу, обґрунтовувався на його свідченнях, та лише після цього – на інформації, з'ясованій впродовж проведення адміністративного розслідування політичної ситуації та безпечності, а також стану дотримання прав людини в Україні.

"А саме, базувався на повідомленні МЗС США про дотримання прав людини в Україні за 2009 рік від 11.03.2010 року, на даних Міністерства іноземних справ Чеської Республіки, на Повідомленні організації Freedom House "Свобода у світі – Україна" за 2009 рік та на актуальних даних, що стосуються ситуації в Україні", – сказано в документі.

"Враховуючи сучасну ситуацію в Україні не можна виключати того, що кримінальна справа проти заявника мотивована політично, як плата за його попередню політичну діяльність, або шляхом криміналізації його особи влада намагається обмежити його можливу подальшу політичну діяльність", – додається в рішенні.

В документі зазначається, що рішення міністерства можливо оскаржити впродовж 15 днів з моменту його отримання через крайовий суд того краю, у якому після оголошення рішення іноземному громадянину дозволяється проживати.

Нагадаємо, до у серпні 2010 року Данилишин був оголошений у внутрішньодержавний і міжнародний розшук. 19 жовтня його затримали на території Чехії на основі запиту в Інтерполі.

26 жовтня партія ВО "Батьківщина" та її лідер Юлія Тимошенко звернулися до керівництва Чехії з проханням надати політичний притулок Данилишину.

Українська опозиція вважає арешт Данилишина переслідуванням з політичних мотивів. Він був міністром в уряді Тимошенко з 2007 по 2010 роки.

Читайте також:

ГПУ завела на Данилишина три кримінальні справи

Журналіста чемно допитали за інтерв’ю з Данилишиним

Данилишин розповів, як допомагав Януковичу захищати дисертацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: