Чекісти масово розстрілювали чехів у Житомирі

Радянські каральні органи у 1937-38 роках влаштували масовий розстріл чехословацької громади у Житомирі.

Чеські історики оприлюднили документи, які свідчать, що в 1937-38 роках в Україні радянські каральні органи розстріляли більше чотириста чехів і словаків. Найбільше – в Житомирі, де мешкала велика чехословацька громада.

Відкриття історика Мечіслава Борака та його колег призвело до появи документального фільму "Затаювані страти", який днями було представлено у Чехії.

Сценаристка Ленка Полакова сказала напередодні прем’єри, що українські чиновники без великої охоти співпрацювали з авторами стрічки.

За даними Борака, який працював в українських архівах, 28-го вересня 1938-го року в Житомирі розстріляно сімдесят сім чехословаків, а серед них – відомий військовий діяч Вілем Лобкович та не менш відомий полярник Ян Бржезіна.

Завдяки знахідкам Мечіслава Борака, чимало чеських сімей довідалось, що сталося з їхніми родичами. Так, львів’янин Евжен Топінка дізнався, що його дід не помер по війні у Сибіру, як стверджували радянські та українські інстанції, а його було страчено сталінськими чекістами у Житомирі.

У Житомирі чеський історик знайшов і місце масового поховання своїх земляків, яке – аби знищити сліди злочину – залили колись бетоном.

Читайте також:

20 років тому радянські війська покинули Афганістан

СБУ: УПА не співпрацювала з гітлерівцями

Путін - це Ленін сьогодні
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: