Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чемпіонка світу з карате з бабусею живе у гуртожитку, у якому півстоліття не робили ремонт

Завод, якому належав гуртожиток, давно не працює.

Багаторазова чемпіонка України, дворазова чемпіонка світу з традиційного карате Вікторія Соколова, як і ще півсотні родин, мешкає у крихітній кімнатці гуртожитку у Харкові і не може дати відсіч комунальним негараздам, йдеться у ТСН.12:00.

Канатний завод, який був власником гуртожитку, за півстоліття експлуатації майже нічого не ремонтував. А на баланс міста будівлю узяли лише у травні цього року. Чиновники, традиційно, за півроку, нічого зробити не спромоглися.

Вікторія об'їздила півсвіту, захищаючи титул та честь рідної країни. Свої численні трофеї жінка розвішує на цвяхах у кімнатці площею в 17 квадратних метрів. Розраховувати на житло від держави можуть лише призери Олімпіади, каже Вікторія. Тому вже 20 років вона разом із бабусею мешкає в гуртожитку. Через брак місця в кімнаті спортсменка спить на підлозі, їжу готує на кухні, де хазяйнують іще 16 господинь.

Найстрашніші місця в гуртожитку - спільна душова та сходи між поверхами, каже чемпіонка.

Відео Чемпіонка України та світу з карате не може дати відсіч комунальним негараздам

Цю будівлю звели ще 80 років тому. Керівництво канатного заводу, на балансі якого був гуртожиток, запевняло людей, що житло тимчасове, усі отримають окремі квартири. Але обіцянки так і не виконали. Канатний завод уже не працює, комунальників тут не бачили давно, писали листи депутатам, юристам, але марно.

"Ми все життя пропрацювали на канатному заводі, за 40 років, будинок не побудувався і ми залишилися в гуртожитку. Сходинки,ви бачили, які у на сходинки, ні світла немає, ні ремонту в під'їзді", - каже мешканка гуртожитку Марія Загляда.

У районній адміністрації про аварійний стан гуртожитку знають. Розповідають, що завод віддав місту цей будинок лише в травні цього року. За цей час комунальники встигли вивезти сміття та порізали дерева. Тепер складають так звані "титульні списки", щоб усі служби внесли перелік необхідних робіт та заклали гроші на ремонт.

"По будинках з подібною аварійністю подаються заявки на підприємства. Житлокомунсервіс, знову таки, спеціалісти виходять на місце, встановлюють маяки, відстежують розбіжності по маяках і дають технічний висновок", - пояснює заступник голови адміністрації Жовтневого району Харкова з житлово-комунальних питань Оксана Башлай.

Перші ремонтні роботи в гуртожитку розпочнуться не раніше весни, кажуть чиновники. Доти пожильці планують укотре нагадати про себе на прийомі в керівництва міста.

Залиште свій коментар

Вибір редакції