Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Через аномальні березневі снігопади українцям улітку бракуватиме фруктів і овочів

На півдні негода заморозила дерева, а в центрі перетворила городи на болото.

У південних регіонах України через рясні весняні снігопади вимерзло до третини садів. Тож про врожай фруктів цьогоріч уже можна забути, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

У Криму щойно розквітли фруктові дерева, як температура впала до позначки –6 градусів. Квіт абрикосів чорніє на очах, не залишаючи жодного шансу на врожай.

Загалом вимерзло до третини ранніх сортів черешні та вишні. Залишається невелика надія на персики і ті фруктові дерева, які не встигли розквітнути на всю потужність.

"Груша, яблуко, айва не постраждали. Горіхоплідні теж рано казати, ну, мигдаль сильно постраждав", - пояснила старший науковий співробітник Нікітського ботанічного саду Тетяна Лацко.

Читайте спецтему: Весняні снігопади та урагани: українці потерпають від негоди

Поки на півдні підраховують збитки, у центрі навіть припустити не можуть, чим обернеться нічна снігова катастрофа 23 березня для цілого сільськогосподарського сезону. Бо такого досвіду просто ще не було.

"Такого в історії метеорологічних спостережень ніколи не фіксувалося. І не тільки в місті Києві, а взагалі на території України", - приголомшив директор Гідрометцентру Микола Кульбіда.

Наприкінці березня селяни вже зазвичай вносили добрива. І через кілька тижнів починали перші роботи на городі.

Нині ж більшість селян у розпачі. Шалена кількість снігу вже скоро перетворить городи на суцільне болото. Прийняти таку кількість снігу земля просто не у змозі.

Читайте також: Снігопад спровокував у Києві дефіцит фруктів і улюбленого овоча Азарова

Агрономи зазначають, що березневий снігопад не зашкодить хіба тільки озимині. Додаткова волога може навіть збільшити врожай хліба.

Аномальні природні явища збили всі орієнтири та прикмети, на які орієнтувалися селяни. Цього року вони не виправдовуються.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

ВідеоУ південних регіонах вимерзло до третини садів

Залиште свій коментар

Вибір редакції