Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Через аномально теплу зиму в Україні попрокидалися кліщі

Експерти кажуть, що такого не бачили ніколи за всі роки спостережень.

Сонячно та плюс 9 градусів на півдні – через таке аномальне тепло тварини переплутали зиму та весну. На Закарпатті у центрі реабілітації ведмедів з 32 заснули лише 5 клишоногих, про зимову сплячку забули кажани, і навіть кліщі повилазили з ґрунту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Телефон Марії обривають люди з запитаннями, як урятувати їжаків, які прокинулись від зимової сплячки: "Вони вони переплутали натуральну зиму з весною. Для них важливо одразу почати їсти". Але їжі взимку у природі обмаль, в цьому і загроза. Своїх клієнтів Марія спочатку зважує, і тих, хто занадто маленькі, підгодовує. А потім вже вирішує, вводити їх у сплячку чи навпаки – не дати заснути. Все залежить від ваги та жирових запасів, чи зможе ссавець вижити на них до весни: "Поміщати в приміщення з нижчими температурами, або ж усю зиму просто тримати в теплі і не давати впадати в сплячку".

Відео Через аномально теплу зиму в Україні прокидаються раніше ведмеді, їжаки та навіть кліщі

Сонячно та до +9 градусів на Півдні. Через таке аномальне тепло тварини переплутали зиму та весну. На Закарпатті у центрі реабілітації ведмедів з 32-х заснули лише 5 клишоногих. Забули про зимову сплячку кажани, їжаки та навіть кліщі повилазили із ґрунту. Про нетипові зміни в природі – у сюжеті.  

Через аномально теплу зиму в Україні прокидаються раніше ведмеді, їжаки та навіть кліщі

Через плюсові температури птахи не полетіли в теплі краї, а деякі навіть почали гніздитись, наче навесні. В грудні цвіли сакури, а в січні вже почали збирати проліски. Занадто тепла зима все перевернула з ніг на голову. Матвій із татом після звичної прогулянки біля водойми на одязі познаходили купу кліщів: "На ногах, на куртці були, чіплялись, але зазвичай на ногах ми отак їх просто скидали". Люди дивуються, бо зазвичай цих павукоподібних остерігались лише навесні та влітку. Матвій навіть зі шкільної програми знає – взимку ті мають спати.

Акаролог Ігор Небогаткін підтверджує, що таку аномалію бачить уперше за всі роки своїх досліджень. Але +5 С на вулиці для них – це знак вилазити з ґрунту. "Усе це пов’язано з потеплінням. У жовтні перші заморозки – і вони вже не вилазять, ідуть на зимовку і просто не виходять на поверхню, тому що ті, які вийдуть на поверхню і не знайдуть, кого поїсти, вони, як правило, здохнуть", - каже фахівець.

Як повідомлялося, аномально тепла зима сплутала плани птахів – з Одещини вони не полетіли на зимівлю, а деякі вже навіть почали гніздитись, як навесні. Змінила свою поведінку і риба у водоймах Придунав'я, яка через високу температуру почала готуватися до нересту.

Кореспондентка ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції