Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Через банк Порошенка вивели два мільярди гривень "сім'ї Януковича" - "Схеми"

Гроші знімали готівкою з банку президента.

Через "Міжнародний інвестиційний банк", який належить президенту України Петру Порошенку, ймовірно вивели два мільярди гривень з банку сина президента-втікача Віктора Януковича Олександра. 

Відповідне розслідування опублікувала програма "Схеми". 

"Всеукраїнський банк розвитку" Олександра Януковича був у списку активів, які мали ліквідувати через міжнародні санкції проти екс-президента й інших колишніх посадовців. Його передали Фонду гарантування вкладів через неплатоспроможність. Проте 2016-2017 з банку вивели близько двох мільярдів гривень. У прес-службі Фонду зазначили, що кошти перераховували вкладникам, які не мали стосунку до Януковича.

Зокрема 80 мільйонів гривень готівкою 2017 року зняла екс-менеджер банку Януковича Валерія Єсаулкова. Ще 30 мільйонів  - її співробітниця Олена Мурзінова. Тобто кошти знімали люди, пов'язані між собою роботою у "Всеукраїнському банку розвитку". Дехто зі співробітників не знав, що на них оформлено рахунки і виплачені великі гроші.

Для того, щоб гроші з "ВБР" перерахувати, треба було відкрити рахунок в іншому банку. Майже всі співробітники "Всеукраїнського банку розвитку" створили такі рахунки у банку Петра Порошенка "Міжнародний інвестиційний банк". Всього з "ВБР" на "МІБ" переведено майже два мільярди гривень, частина з яких була згодом знята готівкою. У банку Порошенка інформацію не коментують через банківську таємницю. 

"Схеми" зазначають, що банк, контрольний пакет акцій якого належить президенту, заробив відсотками за комісію майже 20 мільйонів гривень на операції з банком Януковича. Юристка "Центру протидії корупції" Тетяна Шевчук вважає, що готівкою гроші знімали для того, аби їх важко було відстежувати. 

Згідно з декларацією Порошенка, протягом 2016 року банк "МІБ" заробив близько 12 мільйонів гривень процентів, а за 2017 - 15,7 мільйона гривень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції