Через борги Україна залишилась без повітряної оборони

Міністр оборони Юрій Єхануров вимагає негайно дати українським військовим гроші на сплату комунальних боргів.

Міністерство оборони просить Мінфін про виділення щонайменше 30 мільйонів гривень для відновлення електропостачання стратегічних військових об'єктів України.

Про це сьогодні перед зустріччю з президентом Віктором Ющенком заявив міністр оборони Юрій Єхануров.

За його словами, борг Міноборони за електроенергію становить, включно з боргами минулого року, 147 мільйонів гривень. Сплатило міністерство тільки 38 мільйонів і більше віддати не може.

"Гроші не перерахуємо, бо їх немає", - зазначив Єхануров.

Він також повідомив, що протягом останніх днів від електрики в Україні було відключено 72 військових об'єкти. Зокрема це 8 об'єктів Повітряних сил, яким, згідно з урядовою постановою, електроенергію відключати не можна за жодних обставин.

Єхануров пояснив, що кожен з цих восьми об'єктів контролює 150 кілометрів повітряного простору, тому сьогодні Повітряні сили мають "прогалини" захисту.

"Якби в сусідніх країнах відключили ці об’єкти від електроенергії, то тих, хто це зробив, давно би посадили на електричні стільці", - сказав міністр. Крім того, за його словами, електрики немає на чотирьох військових аеропортах.

Єхануров також розповів, що вчора курсанти Харківського військового інституту були змушені вечеряти при свічках. "Але це була не романтична вечеря", - уточнив керівник Міноборони.

За словами міністра, більше всього об'єктів, які залишилися без світла, зараз у Криму - 18. Далі йдуть Чернігівська (11 об'єктів), Дніпропетровська (10), Одеська (9), Львівська (6), Вінницька та Харківська (по 4), Донецька і Житомирська (по 3), Луганська (2) Чернівецька та Сумська (по одному) області.

У той же час, міністр сподівається, що протягом декількох годин ситуація буде вирішена.

Нагадаємо про відключення електроенергії стратегічним військовим об'єктам Міністерство оборони оголосило вчора.

Через борги без світла залишилася й низка інших об'єктів. Зокрема, це митний пункт "Рава-Руська" на українсько-польському кордоні, низка шкіл, лікарень та інших комунальних установ Києва.


Читайте також:

Стратегічним військовим об'єктам відключили електрику

Кримським морякам відключили світло

Ющенко пропонує перенести День захисника вітчизни на 29 січня

ВідеоЧерез борги Україна залишилась без повітряної оборони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: