Через дороге лікування, українцям загрожує смерть від гепатиту С

Українські лікарі називають гепатит С другою хворобою після СНІДу, від якої людина може померти. В Україні лікувати гепатит С надзвичайно дорого, а безкоштовна допомога надається, якщо людина паралельно хворіє на СНІД.

Гепатит С загрожує українцям більше, ніж відома небезпека СНІДу. Головною проблемою є дороге лікування та бездіяльність уряду.

Як з'ясували журналісти ТСН.Тиждень, безкоштовну допомогу держава обіцяє тільки тоді, коли у хворого одразу цілий букет: гепатит С вкупі зі СНІДом.

Відомо, що вірус гепатиту С носить у собі кожен тридцятий українець. Тобто 3% населення, а в деяких регіонах і до 10%.

На думку лікарів, гепатит С в Україні вже обігнав за своєю масовістю СНІД. За їх даними, вже мінімум, як у 10 разів гепатиту С більше ніж СНІДу, і за цими даними Україна лідирує в Європі.

З усіх підвидів гепатиту найнебезпечніші - В і С. Можуть до півстоліття непомітно руйнувати печінку. Людина почувається зле лише на стадії цирозу або раку.

Лікарі також зазначають, що вчасно поставлений діагноз - це шанс на життя. Але рядовому українцеві він не по кишені. Таке лікування коштує приблизно від 10 до 19 тисяч доларів.

"Стільки коштують ліки. Плюс близько двохсот умовних одиниць на аналізи щомісяця. Курс лікування від - півроку до півтора", - зазначають лікарі.

Як відзначають у медичних структурах, грошей на лікування та діагностику немає навіть на папері. Допомагають лише тим хворим, які, крім гепатиту, ще й хворіють на СНІД.

"Пацієнти з Ко-інфекцією – ВІЛ+гепатит С отримують безкоштовну антивірусну терапію", - зазначають медики.

Проте, антивірусна терапія дуже шкідлива. Схуднення, випадіння волосся, чорна депресія - побічні ефекти часто штовхають до суїцидів.

Масова перевірка населення на гепатит - це лише мрія науковців. Минулого року вони написали концепцію держпрограми з гепатиту, яка й досі лежить в кабінетах уряду.

Читайте також:

У київській лікарні шахраї відмивали гроші на хворих на гепатит

Сенсація від індійських медиків: вакцина проти ВІЛ довела свою безпеку

ВООЗ: Від алкоголю у світі помирають більше людей, ніж від СНІДу і воєн

Україну позбавлять 300 млн доларів через ігнорування боротьби зі СНІДом

ВідеоЕпідемія Гепатиту С загрожує українцям більше, ніж небезпека СНІДу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: