Через дощі Україна може залишитися без зерна

Аграрії не можуть вивести техніку в поле для збору врожаю, а від 20 до 40 відсотків зерна вже висипалось з колосу.

Україна може залишитися без урожаю зернових. Через три тижні злив збіжжя на полях намокло, а чорнозем перетворився на багнюку - яку не здолати комбайном. У деяких регіонах фермери не можуть розпочати збір навіть ранніх зернових.

Так, наприклад, аграрії Кіровоградщини вже підраховують збитки на 22 тисячах гектарів. Затяжні зливи і град знищили тисячі гектарів озимого і ярого ячменю. Зібрати пшеницю не можуть вже другий тиждень.

Анатолій Павленко, директор сільгосппідприємства, каже: "Виїхали пустився дощ. Стали, чекаєм. Дощ пустився такий, що неможливо, розвернулися - поставили знову комбайни на місце. Те саме сьогодні. Виїжджали подивилися – мокро".

Ще кілька днів негоди і поля доведеться просто переорати. Зерно у полях почало обсипатись і проростати. Є поля, які повністю знищені. І поля, які зазнали - де на 20, де на 30 де на 40 процентів. .

Великі господарства сподіваються компенсувати втрати урожаєм кукурудзи чи соняшника. А от дрібним фермерам світить боргова яма - повертати кредити на посівну нічим.

Особливо низький урожай ячменю. Майже по всій території України така ситуація. Та й якість зібраного збіжжя сумнівна.

Фермерів втішає лише те, що через негоду зернотрейдери підняли закупівельні ціни на зерно. Тож виводити техніку на поля і збирати вціліле все-таки є сенс. Тому аграрії намагаються врятувати залишки врожаю. Адже від 20 до 40 відсотків зерна вже висипалось з колосу.

Читайте також:

Україна знизить експорт зернових

Уряд зобов'яже зернотрейдерів укладати контракти на державній біржі

Україна створить держкомпанію для експорту зерна

ВідеоТри тижні злив зробили свою чорну справу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: