Через два роки вода з крана в Києві буде без хлору

Київська влада пообіцяла нормальну воду з крану, яку можна буде пити без кип'ятіння. Дезінфікувати її будуть гідрохлоридом натрію.

В Києві припинять обробляти в цілях дезінфекції воду з крану. Її можна буде абсолютно спокійно пити без кип'ятіння і додаткового очищення.

Таке рішення прийняли депутати на сесії Київради у четвер, 4 листопада.

Натомість хлор замінять на гідрохлорид натрію. У столиці вже вирішено побудувати завод з виробництва цієї речовини. Його закінчать через два роки і витратять 150 млн грн – гроші планують взяти в інвесторів.

"Ця речовина набагато м'якша, а тому від неї не буває роздратування слизових, алергії", - сказав нам алерголог Петро Романенко. За його словами, воду можна буде абсолютно спокійно пити, оскільки вона буде відповідати всім стандартам.

Зараз, згідно СЕС, вода в кранах відповідає теж всім стандартам, хоча кияни її пити побоюються. Лікарі це підтримують.

"Хлорування питної води може привести до онкозахворювань, а тому без кип'ятіння і фільтрації нею навіть небажано зуби чистити", - говорить сімейний лікар Антон Матвєєв.

Правда, назвати гідрохлорид абсолютно безпечним теж не можна. "У деяких випадках його наявність у воді може посилити захворювання нервової системи, але підкреслю - це буває вкрай рідко", - говорить Матвєєв.

Директор інституту хімії Валерій Кухар вважає, що вода в будь-якому разі стане краще. "Гідрохлорид натрію - більш м'який реагент. Але щоб з наших кранів текла дійсно чиста вода, потрібно поміняти всі труби, у тому числі в будинках і квартирах. Інакше з очисних споруд буде виходити чиста вода, а в квартири приходити вже брудна", - говорить учений. Влада говорить, що труби теж змінять, але пізніше - до 2020 року.

Зараз гідрохлорид натрію застосовується в приватних басейнах, де є можливість її нахлебтатися.

В Росії вже давно обробляють воду з крана. Правда, на Рубльовському водосховищі, що постачає водою Москву, очисні споруди - на основі вугільних фільтрів, які ще м'якше.

Також влада обіцяє вже через пару місяців у кожному мікрорайоні споруди, які дадуть абсолютно очищену воду. У них будуть встановлені додаткові фільтри з активованого вугілля. Таку воду безкоштовно проведуть у школи, садки та лікарні. А городяни зможуть її купувати в автоматах (на кшталт тих, що були за радянських часів з газованою водою) за 25-50 коп. за літр.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що киянам доведеться пити воду, яка не відповідає стандартам МОЗ, адже на її очищення немає потрібних коштів.

Читайте також:

У Вінниці вода стала зеленого кольору

З кранів киян потече зелена вода

Київ не зможуть забезпечити якісною питною водою

Київські бювети будуть платними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: