Через газові борги регіонів Київ не може розплатитися з "Газпромом"

У "Нафтогазі" закликають теплокомуненерго до погашення величезних боргів за спожите паливо.

Через катастрофічні борги підприємств теплової комунальної енергетики за спожитий газ НАК "Нафтогаз України" може мати проблеми з виплатами російському "Газпрому".

Про це повідомляє прес-служба української компанії.

У "Нафтогазі" наголошують, що загальна заборгованість підприємств ТКЕ становить 4,567 мільярда гривень і надалі зростає. Більше 1,127 мільярда гривень за спожите блакитне паливо заборгувала компанія "Київенерго".

В той же час, у "Нафтогазі" розробили та передали на затвердження уряду збалансований фінансовий план компанії. У ньому передбачено кошти, необхідні для придбання газу та закачування палива в підземні газосховища.

У компанії підкреслюють, що накопичення боргів регіонами можуть суттєво ускладнити виконання цього плану. Зокрема, під загрозою опинилися забезпечення наступних опалювальних сезонів в Україні, своєчасних і повних розрахунків із "Газпромом", сплата "Нафтогазом" податків і митних послуг, оплата транспортних послуг обласними підприємствами з газопостачання, що призведе до несплати заробітної плати працівникам цих підприємств.

Зараз "Нафтогаз України" почав роботу зі стягнення боргів з комунальних підприємств усіма можливими правовими засобами. Водночас компанія разом з урядом готує зміни до законодавства, які повинні полегшити роботу зі стягнення боргів з підприємств ТКЕ.

Нагадаємо, через газові борги проблеми з опаленням вже відчули кілька великих міст України. Так, 11 лютого були відключені котельні у Криму.

Пізніше проблеми з опаленням відчув Дніпропетровськ, де відключили всі котельні, було зупинено кілька теплових підприємств у Донецьку.

Всього ж підприємства теплокомуненерго розрахувалися за спожитий газ лише на 39%. Найбільша заборгованість у Києва - більше мільярда гривень. Борг Дніпропетровської області становить
485 мільйонів гривень, Донецької - 459 мільйонів, Харківської - 410 мільйонів, Одеської - 180 мільйонів.

Читайте також:

Регіони заборгували мільярди за спожитий газ

У центрі Донецька відключили декілька котелень

Борг "Київенерго" сягнув 1,4 млрд. грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: