Через "газову війну" зупинено Одеський припортовий завод

Сьогодні вночі через перебої з газопостачанням постраждало одне з найбільших хімпідприємств України.

8 січня була призупинена робота одного з найбільших хімічних підприємств України – Одеського припортового заводу. Причиною стало зниження подачі газу на підприємство.

"На самому підприємстві наразі діє "зберігаючий режим", але проблеми на виробництві при цьому існують – газу на нього просто не вистачає", - повідомила прес-служба управління МНС при облдержадміністрації.

За наявною інформацією, поки що ОПЗ єдине підприємство в регіоні, у якого виникли глобальні проблеми з надходженням газу

За словами співробітника ОПЗ, виробництво заводу зупинене ще вночі. На даний момент керівництво заводу займається вирішенням цієї проблеми.

Одеський припортовий завод перебуває у повній власності держави. Основна спеціалізація - виробництво і реалізація аміаку і карбаміду (посідає друге місце в Україні за обсягами випуску цієї продукції). Також виробляє азот рідкий, двоокис (діоксид) вуглецю, кисень рідкий, натрій сірчанокислий.

Нагадаємо, 1 січня через відсутність угоди на 2009-й рік "Газпром" повністю припинив постачання газу до України. Пізніше була припинена і подача через Україну транзитного блакитного палива, призначеного європейським споживачам.

8 січня "Нафтогаз України" оголосив, що хімічні підприємства країни, на його прохання, скоротили споживання газу на 50%. У компанії прогнозують, що такий режим триватиме 1-2 дні. В кінці тижня очікується підвищення температури повітря і обсяги постачань будуть відновлені.

До хімічних підприємств України, які споживають газ як сировину, відносяться також ВАТ "Азот", ВАТ "Дніпроазот", ВАТ "Рівнеазот" і ВАТ "Концерн Стирол".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: