Через угорську катастрофу в Україні перевірять два заводи

Після аварії на глиноземному заводі в Угорщині, МНС доручило перевірити два українських підприємства. У випадку аварії на них наслідки будуть набагато серйознішими.

Міністерство з надзвичайних ситуацій України починає позапланову перевірку Миколаївського глиноземного заводу і Запорізького алюмінієвого комбінату.

Саме на цих підприємствах можливе повторення техногенної катастрофи, яка сталася в Угорщині.

На Запорізькому алюмінієвому комбінаті розташовується заморожене шламосховище обсягом 5-6 млн. куб. м. Миколаївський глиноземний завод займається постійною переробкою глинозему і складує відходи переробки в двох сховищах загальним обсягом понад 20 млн. куб. м.

За даними експертів, сховища на українських комбінатах несуть більш серйозну загрозу екології ніж угорські. "Склад наших шлаків більш рідкий, і у випадку аварії ці отруйні відходи швидше потраплять у навколишнє середовище", - пояснила перший заступник голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Запорізький алюмінієвий комбінат. Фото obrero.ru
Запорізький алюмінієвий комбінат
Крім того, миколаївське підприємство викликає побоювання і через великі обсяги складованих відходів. Не так давно на заводі було введено в експлуатацію вже друге шламосховище, яке займає територію в 150 гектар.

А на першому, що функціонує вже більше 30 років, накопичилося близько 20 млн. куб. м червоного шламу. У випадку аварії він потрапить спочатку в Бузький лиман, а потім у Чорне море.

У той же час на самих підприємствах поспішають заспокоїти. "Сховище знаходиться під постійним наглядом. Ми часто проходимо сертифікацію", - розповів начальник прес-служби Миколаївського глиноземного заводу Ірина Прохорова. У Мінприроди підтвердили, що Миколаївський завод у вересні пройшов державну екологічну експертизу.

Миколаївський глиноземний завод
Фото Украины
Миколаївський глиноземний завод
У Запоріжжі повідомили, що об'єкт шламонакопичувача заморожений і знаходиться на балансі. "Наше сховище не може прорвати, так як воно являє собою природню порожнину в породі, а не створено штучно", - пояснив генеральний директор Запорізького алюмінієвого комбінату Олександр Котюк.

На Запорізькому комбінаті вже траплялася аварія. Так, в травні 2008 року стався прорив трубопроводу, по якому перекачувався шлам. Тоді були затоплені 4 вулиці. Причиною, як встановило слідство, стало навмисне скручування запірної арматури в колодязі шламонакопичувача.

Як повідомив головний спеціаліст відділу екологічної інспекції МНС Юрій Чайковський, урядова комісія щодо перевірки підприємств повинна буде відзвітувати перед Кабміном до 1 листопада 2010 року.

Нагадаємо, увечері 4 жовтня на заводі Ajkai Timfoldgyar Zrt в угорському м. Айка стався витік червоного шламу - отруйного конденсату, який утворюється при виробництві глинозему. У результаті події загинули не менше семи осіб, більше 120 постраждали.

Отрутохімікати загрожують і Україні. У МНС повідомили, що 19 жовтня токсичні речовини з угорського заводу можуть потрапити в українську ділянку ріки Дунай поблизу міста Рені Одеської області.

Читайте також:

В Угорщині евакуюють 6 тисяч людей через ймовірність нового викиду токсинів

Червоний шлам отруїть Дунай і Чорне море на 100 років

Резервуар з отрутохімікатами в Угорщині відремонтували

Україна ризикує стати епіцентром міжнародної екологічної катастрофи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: