Через кишкові інфекції по всій Україні закрито десятки пляжів

Наприкінці червня тільки 15%, тобто близько 211 з 1 407 українських пляжів були готові до купального сезону.

Державна санепідемслужба призупинила експлуатацію або закрила 31 пляж у Києві, Криму, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях. Про це на прес-конференції повідомив головний санітарний лікар Анатолій Пономаренко.

"31 пляж в Автономній республіці Крим, у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях та в Києві - Держсанепідслужбою було припинено експлуатацію або закрито", - сказав він.

Зі слів Пономаренка, на 27 липня працювало 813 пляжів на морському і 41 пляж на річковому узбережжі.

"Як і кожного літа, актуальним питанням є сезонне збільшення кількості кишкових інфекцій. Зазначу, що це типове явище для будь-якої країни у світі, як приклад - поширення кишкових захворювань, викликаних ентерогеморагічною кишковою паличкою в країнах Західної Європи", - сказав головний санітарний лікар.

При цьому він підкреслив, що в Україні жодного випадку захворювання або підозри на захворювання, заподіяне цим збудником, не було зафіксовано. Водночас, зі слів Пономаренка, з початку року було зареєстровано 31 спалах кишкових інфекцій, під час яких постраждало 610 осіб, у тому числі 385 дітей.

Він зазначив, що спалахи реєструвалися на 13 адміністративних територіях: по 3 - у Львівській і Волинській областях, по 2 - у Харківській, Житомирській та Луганській, по 1 - у Донецькій, Чернігівській, Черкаській, Сумській, Одеській, Рівненській, Криму та Києві.

Пономаренко зазначив, що особливу увагу цього року приділено санепіднагляду за оздоровчими, виховними і навчальними дитячими закладами.

"Було проведено 80 тис. досліджень дитячих закладів, в 22,5 тис. випадків виявлено порушення санітарних норм", - сказав Пономаренко.

Крім того, з його слів, за 1 півріччя служба провела 405 тис. досліджень проб харчових продуктів, питної води, об'єктів навколишнього середовища і, як і торік, 2,5% з них не відповідали санітарним нормам за бактеріологічними або хімічними показниками.

Нагадаємо, наприкінці червня Державна інспекція цивільного захисту і техногенної безпеки констатувала, що тільки 15%, тобто близько 211 з 1 407 пляжів, готові до купального сезону в Україні.

Читайте також:

Рейтинг ТОП-20 найкращих пляжів Криму

Дві третини українців відмовились відпочивати цього літа

У Києві чотири пляжі закрито через кишкову паличку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: