Через місяць "нелегальні" мобілки відключать від мережі

Після першого вересня придбана з-під поли або завезена з іншої країни мобілка опиниться у так званому "сірому списку".

У власників мобільних телефонів залишилося трохи більше місяця. Якщо телефон протягом цього часу не зареєструвати, його від’єднають від мережі.

Українців - 47 мільйонів, а мобілок уже п’ятдесят. Нас щороку стає менше, а їм демографія - не завада: кількість мобільних телефонів тільки за минулий рік зросла на вісім мільйонів. Та лише десята частина потрапила до України легально.

На тотальній мобілізації країни можна заробляти, але державна скарбниця і далі не отримує ані копійки, тож держава намагається повернути в бюджет півтора-два мільярди гривень.

Бій з тінню уже почався. З тридцятого червня продавці не мають права ставити на полиці мобільні телефони, серійні номери котрих не зареєстровані в Україні. Ті, хто придбав "сірий" мобільний після цієї дати ще мають час. До першого вересня з такого апарата потрібно зробити хоча б один дзвінок і оператор автоматично зареєструє код телефону.

Після першого вересня придбана з-під поли або завезена з іншої країни мобілка опиниться у зоні ризику. На ваш номер надійде повідомлення - телефон у сірому списку. Маєте три місяці, щоб залагодити справу у будь-якому відділені Українського державного центру радіочастот. Інакше мобільний автоматично потрапить тепер уже до чорного списку.

Після цього, лякають чиновники, залишиться тільки одне: сам телефон покласти на полицю в якості пам’ятного призу і на нього дивитися.

Звести докупи десятки мільйонів телефонних кодів у центрі радіочастот обіцяють до першого жовтня. Зважаючи на величезну кількість апаратів продавці остерігаються плутанини, коли абсолютнолегальні телефони випадково потраплять до "чорного списку".

Втім, перевірити, чи апарат легальний, кожен покупець зможе сам, зазирнувши до Інтернету чи відправивши СМС.

Як з’ясувати серійний номер вашого телефону? Усе просто. Треба зняти кришку та зазирнути під акумулятор. Є й інший спосіб. Набираємо - зірочка, решітка, нуль, шість, решітка - і ось він, ваш код.

Витягнувши за вуха з тіні мобільний бізнес, урядники розраховують перекрити кисень нелегальним продавцям: буцімто збувати товар їм стане складніше.

Проте на легендарному київському радіоринку над чиновницькими нововведенями тільки сміються. За двісті гривень місцеві умільці обіцяють легалізувати будь-яку модель.

У тотальної сертифікації є ще один бік. Після її запровадження мобільники, за прогнозами учасників ринку, подорожчають на 10 відсотків.

Читайте також:

Власників мобільних телефонів масово шантажують шахраї

Мобільним операторам заборонили пропонувати "нульові" тарифи

Мобільні оператори підвищують ціни на роумінг

Мобільних операторів обмежили у цінах

ВідеоУ немецкого министра украли Мерседес

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: